بمب داعش در کار نبوده است

افشاگری نیویورک تایمز درباره حمله پهپادی به کابل

کدخبر: 439725
یک روزنامه آمریکایی شواهدی منتشر کرد که ادعای پنتاگون مبنی بر لزوم حمله پهپادی انجام گرفته در تاریخ ۲۹ سپتامبر در نزدیکی فرودگاه کابل را به چالش می کشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که برخلاف ادعای دولت واشنگتن، در حمله پهپادی که ماه میلادی گذشته در کابل انجام و به کشته شدن غیرنظامیان منجر شد؛ هیچ بمبی مربوط به داعش وجود نداشته است.

روز ۲۹ آگوست (۷ شهریور)، قبل از تکمیل فرایند خروج آمریکایی ها از فرودگاه کابل، پنتاگون مدعی شد که خودرو یک بمب گذار انتحاری را هدف قرار داده است. ادعا می شد که این حمله برای از بین بردن تهدید قریب الوقوع فرودگاه کابل موثر و این وسیله نقلیه حامل حداقل یک عضو داعش بوده است.

اما بعد از حمله مشخص شد که ۱۰ غیرنظامی ازجمله ۷ کودک در این حادثه کشته شده اند. اکنون نیویورک تایمز با انتشار ویدئویی می گوید فردی که پنتاگون ادعا می کند عامل داعش بوده است؛ در واقع «زمری احمدی» مهندس الکترونیک بوده که برای یک شرکت آمریکایی کار می کرده و روز حادثه، منزلش را به قصد انجام مسائل کاری ترک کرده است حال آنکه آمریکایی ها به اشتباه فعالیت روزانه وی را با آمادگی برای انجام عملیات انتحاری اشتباه گرفته اند.

در پاسخ به گزارش نیویورک تایمز، پنتاگون مدعی شد که همچنان در حال ارزیابی این حادثه است حال آنکه باور دارد که این اقدام مانع از انجام حملات بیشتر به فرودگاه کابل شده است!

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما