اولین واکنش آمریکا به پرتاب موشک در کره شمالی

کدخبر: 440850
اقتصاد نیوز : وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب پرتاب موشکی کره شمالی را محکوم کرد و آن را ناقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در همین رابطه گفت: ایالات متحده پرتاب دو موشک توسط کره شمالی را محکوم می کند، این اقدام ناقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد است و تهدیدی برای همسایگان کره شمالی و دیگر اعضای جامعه بین المللی است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین تاکید کرد که ما به رویکرد دیپلماتیک در قبال کره شمالی متعهد هستیم و از آنها می خواهیم تا وارد گفتگو شوند.

واکنش آمریکا در حالی عنوان می شود که ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد که کره شمالی تنها دو روز پس از آزمایش موفقیت آمیز یک موشک جدید، دو موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.

در بیانیه مشترک ارتش کره جنوبی آمده است: مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا در حال تجزیه و تحلیل جزئیات این پرتاب ها برای کسب اطلاعات بیشتر هستند.

وزارت دفاع ژاپن هم در واکنش به این آزمایش جدید کره شمالی اعلام کرد که دو موشک خارج از منطقه اقتصادی انحصاری آن کشور سقوط کرده اند.

همچنین قرار است اعضای شورای امنیت سازمان ملل عصر چهارشنبه به وقت محلی نشست غیرعلنی فوق العاده ای درباره کره شمالی برگزار کنند.  

بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد، کره شمالی از فعالیت موشک های بالستیک منع شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما