درخواست ویژه پلیس کنگره از پنتاگون/حامیان ترامپ دوباره به خیابان می آیند

کدخبر: 440861
اقتصاد نیوز : با نزدیک شدن به زمان تجمع حامیان ترامپ در واشنگتن، پلیس کنگره از پنتاگون برای رویارویی با این شورشیان درخواست کمک ویژه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا ، در حالی که قرار است ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور) حامیان ترامپ در حمایت از رییس جمهوری پیشین آمریکا در خیابان‌های واشنگتن دست به تجمع و راهپیمایی بزنند، پلیس کنگره که زمانی با شورشیان و طرفداران ترامپ مواجه شده بود از پنتاگون درخواست کمک کرد.

 نشریه هیل گزارش داد، جان کربی سخنگوی پنتاگون چهارشنبه شب اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا درخواستی از طرف پلیس کنگره برای کمک در اعتراضات برنامه ریزی شده آخر هفته دریافت کرده است.

کربی بدون اشاره به جزئیات بیشتر در مورد نحوه کمک رسانی پنتاگون به پلیس کنگره گفت: این سیاست عادی وزارت دفاع است که اجازه دهد نهادهای دیگر درخواست کمک کنند. 

کربی افزود، مقامات پنتاگون در حال تجزیه و تحلیل درخواست پلیس کنگره هستند و اگر بتوان آن را تأیید و پشتیبانی کرد، ما این کار را انجام می‌دهیم.

درخواست کمک از پنتاگون در حالی صورت می گیرد که در ششم ژانویه بعد از شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری حامیان و طرفداران وی در روز تایید آرای انتخاباتی در مقابل کنگره تجمع کردند و سرانجام با هجوم وحشیانه به داخل ساختمان کنگره ورود پیدا کردند. 

بعد از هجوم حامیان ترامپ به ساختمان کنگره، بیش از هشت هزار نیروی گارد ویژه برای ماه‌ها در اطراف ساختمان اعزام شده بودند و انتظار می‌رود دوباره اعزام نیروهای ویژه به اطراف کنگره تکرار شود. 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از تحولات بازار سهام در اولین روز کاری هفته؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۴ مهر ۱۴۰۰ در اولین روز کاری هفته شاخص کل بورس پایتخت بیشترین صعود سال جاری را ثبت کرد و پس از ۸…

از دست ندهید
بلیط هواپیما