شهاب حسینی برنده جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم یوسی فنلاند شد

کدخبر: 441103
اقتصاد نیوز : روز گذشته، شهاب حسینی، جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم یوسی در فنلاند را برای بازی در «اولین برف»، ساخته حامی رمضان دریافت کرد. به همین مناسبت، شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، با انتشار پیامی، این موفقیت را به این هنرمند تبریک گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، در پی اهدای جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم یوسی کشور فنلاند به شهاب حسینی، شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، پیام تبریکی صادر کرد.

در متن این پیام آمده است:

«همکار عزیزمان جناب آقای شهاب حسینی با کسب جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره‌ یوسی کشور فنلاند برای بازی در فیلم «اولین برف» افتخاری دیگر را برای سینمای کشورمان رقم زدند. 
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران با مباهات تمام این موفقیت با ارزش را به ایشان تبریک عرض نموده و سربلندی و سرافرازی روزافزون سینمای کشورمان را آرزو دارد.»

«اولین برف» اولین ساخته بلند حامی رمضان کارگردان ایرانی_فنلاندی که پیش از این در بخش نسل جشنواره فیلم برلین رونمایی شد و داستان آن درباره زندگی پسربچه‌ای ۱۳ ساله در یکی از روستاهای فنلاند است که زندگی اش با عدم پذیرش درخواست پناهندگی خانواده اش دگرگون می‌شود. 

شبنم قربانی، آران-سینا کشوری و کیمیا اسکندی دیگر بازیگران این فیلم هستند.

جوایز فیلم یوسی که مهم‌ترین جوایز سالانه سینمای فنلاند است، از سال ۱۹۴۴ اعطا می‌شود و به عنوان قدیمی‌ترین جوایز فیلم در اروپا شناخته‌ می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما