مخالفت ۶۲ درصدی مردم با بازگشایی «حضوری» مدارس/ شرط موافقت حضوری

کدخبر: 441428
اقتصادنیوز :‌براساس نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ۶۲.۹ درصد از افرادی که در خانواده خود دانش‌آموز دارند، مخالف بازگشایی مدارس به صورت حضوری از اول مهرماه هستند و در مقابل ۳۵ درصد با بازگشایی مدارس در شرایط فعلی موافقند.

 به گزارش اقتصادنیوز ، براساس آخرین نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) درخصوص بازگشایی مدارس  از شهروندان سوال شد: «با توجه به شرایط فعلی کرونا با بازگشایی مدارس در اول مهرماه به صورت حضوری موافقید یا مخالف؟»

68

 ۶۲.۵ درصد از افراد کل نمونه با بازگشایی مدارس در اول مهرماه به «صورت حضوری» مخالف هستند. در مقابل ۳۲.۵ درصد با بازگشایی مدارس به صورت حضوری در مهرماه موافقند. ۴.۹ درصد هم به این سوال پاسخ ندادند.

 یافته‌ها بر حسب کسانی که در خانواده دانش‌آموز دارند، مقداری متفاوت است. ۶۲.۹ درصد از افرادی که در خانواده خود دانش‌آموز دارند، مخالف بازگشایی مدارس به صورت حضوری از اول مهرماه هستند و در مقابل ۳۵ درصد با بازگشایی مدارس در شرایط فعلی موافقند. 

 میزان موافقت با بازگشایی مدارس در اول مهر ماه به صورت حضوری، در مراکز استان‌ها ۲۶.۵ درصد، در شهرهای کوچکتر ۳۰.۴ درصد و در روستاها ۴۴.۳ درصد بوده است. 

 از شهروندانی که مخالف بازگشایی مدارس به صورت حضوری از اول مهرماه بودند، سوال شد: «در چه صورت موافق بازگشایی مدارس به صورت حضوری هستید؟»

 یافته‌ها نشان می‌دهد: ۴۰.۳ درصد از کسانی که مخالف بازگشایی مدارس به صورت حضوری از اول مهرماه هستند، بیان کردند: تا هنگام ریشه‌کن‌ شدن کرونا مدارس به صورت حضوری بازگشایی نشود. ۵۵ درصد از کسانی که مخالف بازگشایی مدارس به صورت حضوری از اول مهرماه هستند، بیان کردند در صورت واکسیناسیون همه معلمان و دانش‌آموزان موافق بازگشایی مدارس به صورت حضوری هستند. ۰.۷ درصد گفتند درصورتی که همه دانش‌آموزان واکسینه شوند و ۰.۴ درصد بیان کردند در صورتی که همه معلمان واکسن بزنند. ۳.۵ درصد هم به این سوال پاسخ ندادند.

 نظرسنجی توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در روزهای ۲۱ تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ در سطح ملی اجرا شده است. اطلاعات این نظرسنجی با رعایت اصول علمی و با در نظرگرفتن جمعیت بالای ۱۸ سال کل کشور (مناطق شهری و روستایی) با تعداد نمونه ۱۵۸۱ نفر به شیوه مصاحبه تلفنی گردآوری شده است. 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما