ذبیح‌الله مجاهد: به دنبال روابط قوی با ایران و روسیه هستیم

کدخبر: 442908
اقتصادنیوز: ذبیح الله مجاهد سرپرست کنونی وزارت فرهنگ و رسانه افغانستان روز جمعه اعلام کرد که این گروه به دنبال برقراری روابط قوی با ایران و روسیه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مجاهد که با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه سخن می‌گفت، تاکید کرد: طالبان در حال حاضر هیچ اختلافی با تهران ندارد و به دنبال این است که روابط قوی با ایران داشته باشد.

وی افزود: طالبان به دنبال استرداد اشرف غنی رئیس جمهوری پیشین افغانستان نیستند، اما می‌خواهند وجوهات مالی را که وی با خود از کشور خارج کرده به افغانستان بازگردانده شود.

مجاهد ادامه داد: ما می‌خواهیم این مبالغ به بانک افغانستان عودت داده شود زیرا به مردم و بانک‌های افغانستان تعلق دارد.

معاون وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی طالبان در بخش دیگری از سخنانش به روابط این گروه و روسیه پرداخت و گفت: دولت جدید افغانستان می‌خواهد روابط در سطح عالی را با روسیه ایجاد کرده و به مسکو سفر کند.

وی افزود: ما منتظر دعوت برای سفر به مسکو هستیم. ما مشکلی نداریم و خواهان روابط در سطح عالی با دولت مسکو هستیم. روسیه یک همسایه مهم است و اگر خدا بخواهد یک روز ما شاهد روابط قوی بین افغانستان و روسیه خواهیم بود.

مجاهد خاطرنشان کرد: روسیه می تواند به عنوان میانجی میان سازمان ملل و افغانستان در کاهش فشار تحریم‌ها عمل کند.

وی خاطرنشان کرد که روسیه همچنین می‌تواند در بازسازی این کشور کمک کند.

وی ادامه داد: روسیه می‌تواند یک میانجی جدید میان ما و سازمان ملل از جمله در مورد کاهش فشار تحریم‌ها باشد. ما از روسیه برای صلح در منطقه و به ویژه در افغانستان کمک می‌خواهیم.

مجاهد در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله گروهک تروریستی داعش پرداخت و افزود: حضور داعش در کشورمان ناچیز است و طالبان در حال اجرای اقداماتی برای کشف و شناسایی محل استقرار آنان است.

مجاهد اضافه کرد: ایالات متحده متعهد شده است که هیچ حمله‌ای در آینده به خاک افغانستان انجام ندهد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما