بازداشت ۳ قاچاقچی انسان در شهرری

کدخبر: 445122
اقتصاد نیوز : فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری قاچاقچیان انسان که اقدام به جابه جایی غیر مجاز اتباع خارجی می‌کردند، خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی شهرستان ری اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر نگهداری تعداد قابل توجهی از اتباع خارجی در سوله‌ای واقع در کهریزک که به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند، پرونده‌ای تشکیل و موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سوله مد نظر توسط ماموران پلیس اماکن شهرستان ری شناسایی شد، گفت: پس از اخذ نیابت قضایی در عملیاتی، تعداد ۱۴۲ نفر از اتباع خارجی که به صورت قاچاق وارد کشور شده بودند، شناسایی و جمع آوری شدند.

سرهنگ جلیلیان با بیان دستگیری ۳ قاچاقچی انسان که در داخل کشور اقدام به فعالیت در این حوزه کرده بودند، تصریح کرد: تمام افرادی که تبعه خارجی بودند، از کشور طرد شدند.

وی در پاسخ به اینکه افراد دستگیر شده آیا دارای سابقه کیفری هستند، گفت: در حال بررسی پرونده هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان ری تاکید کرد: شهروندان اخبار مربوط به قاچاق انسان را به نیروی انتظامی اطلاع دهند و از این رو هیچ شخصی حق اجاره اماکن شخصی خود اعم از شهرک‌های صنعتی، مزارع، انبار‌ها و ... به اتباع خارجی غیر مجاز را ندارد، لذا در صورت مشاهده این موضوع، با متخلفان برخورد و محلی که در اختیار این افراد گذاشته شده باشد، توسط ماموران پلیس اماکن پلمب خواهد شد.

وی افزود: اصناف مجاز به استخدام اتباع خارجی غیرمجاز برای کار در واحد‌های صنفی خود را ندارند، لذا در غیر این صورت اگر ماموران انتظامی با چنین مواردی برخورد کنند، به صورت قانونی با متخلفان برخورد قاطع خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما