فوری؛ زمین لرزه 5 ریشتری در چهارمحال و بختیاری

کدخبر: 445901
اقتصادنیوز: پنج روز پس از زلزله ۵.۷ ریشتری چلگرد در چهارمحال و بختیاری، بامداد شنبه زمین‌لرزه‌ای به بزرگی پنج درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در موقعیت جغرافیایی جدید و در فاصله نزدیک به منطقه زلزله‌زده کوهرنگ رخ داد.

به گزارش اقتصادنیوز از مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین‌لرزه پنج ریشتری ساعت ۰۲:۴۶:۲۵ شنبه ۱۷ مهرماه حوالی قلعه خواجه استان خوزستان به وقوع پیوست و مردم شهرستان کوهرنگ نیز این زلزله را احساس کردند.

این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۴۹.۶۷ درجه و عرض جغرافیایی ۳۲.۳۳ درجه و در عمق هفت کیلومتربی رخ داد.
نزدیک‌ترین شهرها به این زلزله ۳۱ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان)، ۳۹ کیلومتری چلگرد (چهارمحال و بختیاری) گزارش شده است. نزدیک‌ترین مراکز استان به محل این زمین‌لرزه شهرکرد با ۱۰۶ کیلومتر و اهواز با ۱۵۲ کیلومتر است.
سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون از خسارت این زلزله گزارشی اعلام و دریافت نشده است.
خسرو کیانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این زلزله از پس‌لرزه‌های زلزله ۵.۷ ریشتری دوشنبه ۱۲ مهرماه جاری در شهرستان کوهرنگ است.
به گزارش ایرنا، براساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری ساعت ۰۶:۰۹ دقیقه صبح دوشنبه ۱۲ مهرماه جاری مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان حوالی چلگرد را لرزاند.
این زمین‌لرزه در ۳۳ کیلومتری چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد.
چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

تیتر یک
  • یک پلنB ترکیبی به‌جای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵

    اقتصادنیوز: با وجود تشدید تنش میان تهران و واشنگتن بر سر برنامه هسته‌ای ایران و تهدیدهای فزاینده تل‌آویو با لفاظی‌های…

از دست ندهید
بلیط هواپیما