جزئیات بازداشت ۷۷ متخلف انتخاباتی در عراق

کدخبر: 446337
اقتصاد نیوز : بخش رسانه امنیتی عراق در ادامه گزارش داد که افراد متخلف به کمیته‌های متشکل شده توسط شورای عالی قضایی عراق ارجاع داده می‌شوند و سپس اقدامات قانونی علیه آنها اتخاذ خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، منابع خبری از بازداشت ۷۷ متخلف انتخاباتی در استان‌های مختلف عراق خبر دادند.

بخش رسانه امنیتی عراق وابسته به وزارت دفاع امروز (یکشنبه) و همزمان با برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در سراسر این کشور اعلام کرد که کمیته امنیتی انتخابات ۷۷ متخلف در روند برگزاری انتخابات عراق در چند استان را بازداشت کرده است.

طبق این گزارش، افراد مذکور به دلیل ارتکاب تخلفات مربوط به روند برگزاری انتخابات در استان‌های بغداد، نینوا، دیالی، کرکوک، بصره، الانبار، صلاح الدین، اربیل، واسط و الدیوانیه دستگیر شده‌اند.

بخش رسانه امنیتی عراق در ادامه گزارش داد که افراد متخلف به کمیته‌های متشکل شده توسط شورای عالی قضایی عراق ارجاع داده می‌شوند و سپس اقدامات قانونی علیه آنها اتخاذ خواهد شد.

این رسانه همچنین اعلام کرد که این اقدامات کمیته امنیتی انتخابات در چارچوب اصرار بر برگزاری سالم انتخابات انجام شده است.

ملت عراق از صبح امروز (یکشنبه) برای شرکت در انتخابات زودهنگام پارلمانی به پای صندوق‌های رای رفته‌اند. همزمان تمامی فرودگاه‌ها و مرزهای زمینی بین استان‌ها بسته و تدابیر شدید امنیتی در مناطق مختلف این کشور حکمفرما شده است.

این انتخابات یک سال زودتر از موعد مقرر و پس از برکناری دولت قبل در جریان اعتراضات مردمی ۲۰۱۹ علیه فساد برگزار می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما