درخواست فوری عربستان از شهروندانش

کدخبر: 448075
وزارت خارجه عربستان سعودی از شهروندان و اتباع خود خواست به دلایل امنیتی از سفر به لبنان خودداری کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت خارجه عربستان سعودی به شهروندان این کشور توصیه کرد به دلایل امنیتی از سفر به لبنان خودداری کنند. 

براساس گزارش رویترز، این تصمیم دولت ریاض پس از درگیریهای روز پنج شنبه و حمله به هواداران حزب الله و جنبش امل لبنان در مقابل کاخ ریاست دادگستری بیروت که منجر به کشته شدن حداقل 7 نفر شد اتخاذ شده است. 

هواداران حزب‌الله و جنبش امل پنجشنبه گذشته در اعتراض به عملکرد بد «طارق بیطار» بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت به خیابان‌ها آمده‌ بودند و به شکل مسالمت‌آمیز تجمع خود را شکل دادند که به یکباره با تیراندازی افراد ناشناس از بالای پشت بام‌ها مواجه شدند. نیروهای امنیتی لبنان تاکنون ۱۹ نفر را در رابطه با این حادثه دستگیر کرده‌اند، ۱۷ تن از آن‌ها لبنانی و دو تن دیگر از اتباع سوریه هستند. این تیراندازی‌ها، هفت شهید و شصت مجروح در پی داشت.

حزب الله لبنان نیروهای مسیحی وابسته به «سمیر جعجع» را تحت تاثیر عوامل خارجی عامل این حملات معرفی کرده است.

براساس این گزارش، لبنان پیش از این نیز در لیست کشورهایی قرار داشت که قبل از سفر به آن شهروندان عربستانی نیازمند اخذ مجوز بودند.

وزارت خارجه سعودی همچنین از اتباع این کشور در لبنان خواسته است که اقدامات احتیاطی را رعایت کنند و از تجمعات مختلف در بیروت دور بمانند. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما