دیدار امیرعبداللهیان با نخست وزیر پیشین عراق

کدخبر: 448604
اقتصادنیوز :حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) در دیدار با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر پیشین عراق از ایران و عراق به عنوان دو دوست ماندگار و دو‌کشور برادر یاد کرد و‌گفت: ظرفیت روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مردمی دو‌ کشور بیش از پیش می تواند حالت اجرایی پیدا کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،وزیر امور خارجه ایران اقدامات عادل عبدالمهدی و دولتش را در دوران نخست وزیری عراق در جهت بسط مناسبات فیمابین ستود و بر عزم ایران برای توسعه مناسبات با دولت عراق تأکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود: ایران همواره از صلح و ثبات عراق و‌ نقش سازنده آن در مناسبات منطقه ای استقبال کرده و به اراده مردم این کشور در تصمیم گیری های سیاسی احترام می گذارد.

عادل عبدالمهدی نیز در این دیدار بر مشترکات بیشمار ایران و عراق در زمینه های مختلف اشاره کرد و آنها را سرمایه بزرگی برای نزدیکی هر چه بیشتر دولت و‌ ملت دو ‌کشور خواند.

در پی برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق، وزیر امور خارجه در پیامی به همتای عراقی برگزاری موفقیت آمیز انتخابات در این کشور را تبریک گفت و آمادگی ایران برای همکاری مشترک در مسیر توسعه و پیشرفت همه جانبه روابط فیمابین را مورد تأکید قرار داد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما