درخواست دوباره حزب الله درباره برکناری قاضی پرونده انفجار بندر بیروت

کدخبر: 449509
شیخ «نعیم قاسم» امروز (شنبه) در جشن فارغ التحصیلی دانش آموزان دبیرستان «بتول» در حومه جنوبی بیروت گفت: تلاش‌ها برای شکست حزب الله از طریق فتنه‌های سیار «مذهبی» و «طایفه‌ای» و سومی از طریق برخی تحرکات خیابانی که برای فتنه و درگیری برگزار می‌شد، شکست خورد و ما با صبر پیروز شدیم و این اقدامات را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه «المنار» اعلام کرد، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز شنبه در اظهاراتی بار دیگر موضع این حزب در ضرورت برکناری «طارق البیطار» قاضی تحقیق پرونده انفجار بندر بیروت را تکرار کرد.

شیخ «نعیم قاسم» امروز (شنبه) در جشن فارغ التحصیلی دانش آموزان دبیرستان «بتول» در حومه جنوبی بیروت گفت:  تلاش‌ها برای شکست حزب الله از طریق فتنه‌های سیار  «مذهبی» و «طایفه‌ای» و سومی از طریق برخی تحرکات خیابانی که برای فتنه و درگیری برگزار می‌شد، شکست خورد و ما با صبر پیروز شدیم و این اقدامات را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.   

وی افزود: همه تلاش‌ها برای شکست حزب الله سقوط کرد و همه تلاش‌هایی که [ علیه حزب الله ] پیش خواهد آمد نیز سقوط خواهد کرد، زیرا ما به یاری خدا همیشه پیروز خواهیم بود. 

معاون دبیر کل حزب الله لبنان اظهار داشت: آخرین تلاش‌های فتنه‌انگیز همان اتفاقی است که در «الطیونه» به دست «القوات اللبنانیه» (حزب نیروهای لبنانی) که آماده بودند تا بسوی راهپیمایانی که بصورت مسالمت‌آمیز به بازپرس قضایی اعتراض داشتند، تیراندازی کردند و ما نیز در این رویارویی موفق شدیم زیرا با صبر و درایت، فتنه را در نطفه خفه کردیم. 

وی با بیان اینکه ما تحقیقات و نتایج آن را پیگیری خواهیم کرد و عاملان آن را طبق نظام مورد تایید لبنان مجازات خواهیم کرد تا به کسانی که به زندگی مردم دست اندازی می‌کنند پایان دهیم. 

شیخ نعیم قاسم افزود: متأسفانه «قوات»  و امثال آن‌ها از گروه‌های [ وابسته ] به سفارتخانه ها، برایشان مهم نیست که مردم گرسنه باشند و اقتصاد خراب شود و برایشان مشکل نظامی پیش بیاید،  راه‌ها قطع شود و فروشگاه‌ها سوخته شوند، چون دل و حس اجتماعی ندارند و به منافع مردم فکر نمی‌کنند بلکه به منافع خودشان می‌اندیشند حتی اگر به قیمت سوختن وطن باشد.  

وی بیان کرد:  ما اینگونه نیستیم، صبوریم و تحمل داریم و بعد از صبر به یاری خدا پیروزی خواهد بود. 

وی در ادامه با اشاره به اعتراض خانواده‌های قربانیان انفجار بندر بیروت به قاضی «طارق البیطار» قاضی تحقیق این پرونده، گفت: «طارق البیطار»  امروز به یک مشکل واقعی در لبنان تبدیل شده است. 

معاون دبیر کل حزب الله افزود: ما می‌خواستیم یک بازپرس حقیقی برای کشف آنچه در بندر بیروت رخ داده است وجود داشته باشد تا عدالت در تمام شواهد محقق شود.  

وی با بیان اینکه او تحقیقات را سیاسی می‌کند و به دیگران نسبت می‌دهد، افزود: او دیگر برای عدالت قابل اعتماد نیست. آخرین چیزی که شنیدیم این بود که خانواده‌های قربانیان به صورت علنی و آشکار به او مشکوک شدند و به خاطر او فتنه بزرگی در الطیونه و در منطقه اتفاق افتاد و وقتی که این بازپرس مشکلات و بلاهایی را برای ما می‌آورد  و با او امیدی به تحقق عدالت نیست و برای تثبیت اوضاع و برای آنکه مردم از عدالت توصیف شده برای شناخت حقایق برخوردار شوند،  ، بهتر است که برود ( برکنار شود). 

شیخ قاسم در پایان به انتخابات پارلمانی لبنان اشاره کرد و گفت:  انتخابات پارلمانی برای ما یک مطالبه است و ما مشتاقانه منتظر آن هستیم تا ببینیم آیا آن‌ها به آرزوهایی که ادعا می‌کنند می‌رسند یا خیر، ایشان بیچاره‌هایی هستند که در فیس بوک و شبکه‌های اجتماعی آمار می‌دهند. 

وی با بیان اینکه در هر حال، ما خواهیم دید مردم چه کسی را انتخاب می‌کنند و مطمئن هستیم، افزود: ما می‌خواهیم انتخابات در زمان طبیعی خود برگزار شود و مردم از حق خود برای انتخاب نمایندگان خود بهره‌مند شوند و این ثابت می‌کند که مردم به چه کسی علاقه مندند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما