فرار 800 زندانی دریک شب!

کدخبر: 449583
اقتصادنیوز: سرویس زندان‌های نیجریه اعلام کرد افراد مسلح به زندانی در ایالت اویو حمله کردند و بیش از ۸۰۰ زندانی را فراری دادند که این سومین حمله بزرگ از این دست در سال جاری است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بحران شبه‌نظامیان، عناصر مسلح و تروریست‌ها در نیجریه که به‌طور متناوب حملاتی را علیه امکان عمومی و دولتی انجام می‌دهند، ادامه داشته و هر روز به وخامت آن افزوده می‌شود.

سرویس زندان‌های نیجریه شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد افراد مسلح به زندانی در ایالت اویو حمله کردند و بیش از ۸۰۰ زندانی را آزاد کردند که این سومین حمله بزرگ از این دست در سال جاری است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این اداره با بیان اینکه واقعه مذکور روز جمعه رخ داده است، گفت مهاجمان مسلح بودند و پس از تیراندازی به سمت مأموران زندان، با انفجار دیوارها به‌وسیله دینامیت وارد حیاط زندان شدند.

از میان هشتصد زندانی فراری، ۲۶۲ نفر بازداش شدند اما حدود ۵۷۵ زندانی که همگی در انتظار محاکمه بودند، همچنان مفقود هستند، و از میان کل زندانیان این مکان، فقط ۶۴ نفر فرار نکرده بودند.

سرویس زندان‌های نیجریه همچنین افزود: «در حالی که همه زندانیان منتظر محاکمه مجبور به ترک زندان شدند، سلول‌های محل نگهداری محکومین و زنان زندانی مورد تخریب قرار نگرفت».

پیش از این نیز حمله تعدادی از عناصر گروه‌های مسلح به بازاری در شمال غربی نیجریه، که با آتش‌زدن چند خودرو همراه بود، دست‌کم ۲۰ کشته برجای گذاشت.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: قیمت طلا و نقره در معاملات دیروز روندی کاهشی داشت. با این حال بیت‌کوین توانست با تغییر مسیر به لاین صعود…

از دست ندهید
بلیط هواپیما