مدیرحوزه های علمیه:

کشور نیازمند فعالیت ۷۰ هزار مسجد است!

کدخبر: 449630
اقتصادنیوز: مدیر حوزه های علمیه کشور و عضو شورای نگهبان اظهار داشت: با توجه به جمعیت کشور برای تاثیر گذاری بیشتر نیازمند فعالیت ۷۰ هزار مسجد هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، علیرضا اعرافی روز یکشنبه در آیین آغاز ساخت ۲ مسجد در جزیره کیش اظهار داشت: مساجد بزرگترین پایگاه اجتماعی و فرهنگی در دین مبین اسلام است که با توجه به جمعیت ۸۰ میلیون نفری باید مساجد دیگری به ظرفیت فعلی این شبکه اضافه شود.

وی افزود: معتقدیم باید هر یک هزار نفر جمعیت کشور دارای یک مسجد باشند و در هرکدام از این مساجد نیز یک امام جماعت فعال و پویا و زمینه اجرای برنامه های مختلف فرهنگی نیز وجود داشته باشد.

امام جمعه کیش نیز در این آیین گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی در این جزیره نیازمند مساجد کوچک هستیم تا نمازگزاران و بهره برداران فرهنگی این اماکن در با طی کمترین مسیر بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

 احمد حسن زاده یادآور شد: انتظار می رود خیران جزیره کیش به همراه سازمان منطقه آزاد در ساخت مساجد مورد نیاز همتی بیش از گذشته داشته باشند.

همزمان با سفر علیرضا اعرافی به جزیره کیش عملیات اجرایی  ۲ مسجد شامل مسجد امام محمدباقر (ع) در فاز سه شهرک نوبنیاد و مسجد امام هادی (ع) در فاز هفت شهرک صدف آغاز شد.

زمین این ۲ مسجد به همراه ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه از سوی سازمان منطقه آزاد کیش تامین شده و بقیه اعتبارات نیز از سوی خیران تامین می شود.

تیتر یک
  • موانع همچنان باقی است!

    اقتصادنیوز: اهمیت مذاکرات این هفته برای دیپلمات‌های اروپایی تأکید بر سرنوشت مذاکرات هسته‌ای ایران است، طرف ایرانی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما