یک توصیه مهم درباره دز سوم واکسن کرونا

کدخبر: 450268
اقتصادنیوز : گروه مشاوره استراتژیک متخصصان ایمن سازی تحت سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند برای دریافت دز تقویت‌کننده افراد از واکسن‌هایی با فناوری مشابه آنچه که قبلاً دریافت کرده‌اند، استفاده کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز، وانگ هوآکینگ، کارشناس ارشد برنامه ایمن‌سازی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین گفت: گروه مشاوره استراتژیک متخصصان ایمن سازی تحت سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند برای دریافت دز تقویت‌کننده افراد از واکسن‌هایی با فناوری مشابه آنچه که قبلاً دریافت کرده‌اند، استفاده کند.

 مقامات بهداشتی چین با توجه به روند افزایشی شیوع بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ اظهار کردند: همه مناطق باید نظارت خود را افزایش داده و سفرها را نیز کنترل کنند.

دستور فوری روزنامه کیهان به رئیسی

پیش بینی بورس امروز / سقوط به وقتِ رکود

واکنش آمریکا به حمله سایبری به پمپ بنزین های ایران

چین در حال حاضر همین استراتژی را اتخاذ می‌کند؛ به عنوان مثال، اگر دو دز اول یک واکسن غیرفعال باشد، دوز سوم نیز باید غیرفعال تزریق شود.

کارشناس ارشد برنامه ایمن‌سازی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین توضیح داد که توصیه‌ها در مورد استراتژی ترکیب و تطبیق برای دز تقویت‌کننده - با استفاده از دزهایی با مسیرهای فنی مختلف  به مطالعات و شواهد بیشتری بستگی دارد.

وی همچنین هشدار داد که واکسن کووید ۱۹ جایگزین واکسن آنفلوانزا نیست و فاصله ۱۴ روزه بین تزریق دو دز واکسن توصیه می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما