ایران زمان ازسرگیری مذاکرات وین را مشخص کرد

کدخبر: 450450
امیرعبداللهیان گفت: بزودی پس از ارزیابی گفتگوهای دکتر باقری با مورا، درمورد اینکه در چه تاریخی وارد مذاکرات هسته ای با چهار بعلاوه یک بشویم، تصمیم می گیریم اما دیر نخواهد بود و بزودی این اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، امیرعبداللهیان گفت: مذاکرات هسته ای را از دو هفته پیش در تهران کلید زدیم؛ امروز دکتر باقری برای تکمیل گفتگوها با انریکه مورا در بروکسل است.

وی افزود: ما با مورا، دراین باره که زمانیکه وارد مذاکره جدید با چهار بعلاوه یک می شویم، چگونه مذاکره کنیم و چگونه بر مسائل تمرکز کنیم گفتگو می کنیم که اولا همه طرف ها بدون فوت وقت و در کوتاه ترین زمان ممکن، به تعهدات خود در برجام برگردد.

وزیر خارجه ایران اضافه کرد: ثانیا، برگشتن آنها به برجام آورده ی خیلی مهمی برای ایران نیست؛ همه تحریم های برجامی به طور کامل باید برداشته شود.

وی تاکید کرد: ما نمی خواهیم از نقطه بن بست مذاکرات وین، وارد گفتگوها شویم؛ ولی در عین حال فرمتی که در وین شکل گرفته را قبول داریم.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: بزودی پس از ارزیابی گفتگوهای دکتر باقری با مورا، درمورد اینکه در چه تاریخی وارد مذاکره با چهار بعلاوه یک بشویم، تصمیم می گیریم اما دیر نخواهد بود و بزودی این اتفاق خواهد افتاد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: قیمت طلا و نقره در معاملات دیروز روندی کاهشی داشت. با این حال بیت‌کوین توانست با تغییر مسیر به لاین صعود…

از دست ندهید
بلیط هواپیما