دلیل افزایش تلفات رانندگی در آمریکا

کدخبر: 450797
اقتصادنیوز :بر اساس آمارهای رسمی، ایالات متحده شاهد افزایش ۱۸.۴ درصدی تلفات رانندگی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در این کشور بوده و این آمار رکورد بیشترین "افزایش شش ماهه تلفات رانندگی" در این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،بر اساس آمارهای رسمی، ایالات متحده شاهد افزایش ۱۸.۴ درصدی تلفات رانندگی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در این کشور بوده و این آمار رکورد بیشترین "افزایش شش ماهه تلفات رانندگی" در این کشور محسوب می‌شود.

 بر اساس گزارش وزارت راه و ترابری آمریکا (DOT)، در شش ماهه اول سال جاری میلادی (۲۰۲۱) بیش از ۲۰ هزار نفر در تصادفات رانندگی در سراسر ایالات متحده جان خود را از دست دادند که این آمار افزایش ۱۸.۴ درصدی تلفات رانندگی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته در این کشور را نشان می دهد.

بر اساس گزارش ها، این بزرگترین افزایش شش ماهه تلفات رانندگی در آمریکا از سال ۱۹۷۹ بوده است.

افزایش تردد وسایل حمل و نقل می تواند یکی از عوامل افزایش تلفات رانندگی در آمریکا محسوب شود اما بنابر گزارش وزارت راه و ترابری این کشور، تصادفات ناشی از رانندگی با سرعت غیر مجاز و نبستن کمربند ایمنی، همچنان بیشتر از زمان های قبل از پاندمی کووید۱۹ در این کشور است.

بر اساس گزارش ها، الگوها و رفتارهای رانندگی در رانندگان از زمان شیوع ویروس کرونا در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی در این کشور به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

این افزایش آمارِ تلفات رانندگی در سال جاری میلادی در آمریکا درحالی به ثبت رسیده که در سال ۲۰۲۰ نیز با وجود کاهش ترددهای وسایل حمل و نقل، این کشور شاهد افزایش ۷.۲ درصدی تلفات رانندگی بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از فاکس نیوز، افزایش مصرف الکل و مواد مخدر در بین رانندگان آمریکایی نیز در افزایش آمار تلفات رانندگی در این کشور نقش داشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما