افراد مشهوری که از خندیدن زیاد مُردند + تصاویر

کدخبر: 451333
خندیدن موجب تحریک سلول‌‌های بدن و ایجاد حس شادی در انسان می‌‌شود، اما خندیدن زیاد هم مشکلات خود را دارد و چه بسا منجر به مرگ فرد می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از abunawaf، مطالعات اخیر نشان داده است که خنده مانند دارو‌ها روی مغز تأثیر دارد و مثل دارو‌ها، سلول‌ها را تحریک و فعال می‌کند. این مطالعه بیان کرد که خنده باعث افزایش احساس شادی و آرامش نیز می‌شود. اما آیا می‌توان از خندیدن زیاد مرد، شاید عجیب و غیر منطقی به نظر برسد، اما در واقع افرادی هستند که از خنده مرده اند و خنده بیش از حد باعث خفگی یا ایست قلبی آن‌ها شده است. در ادامه برخی از این افراد را به شما نشان خواهیم داد.

 

کریسیپوس

فیلسوفی یونانی بود که در سال ۲۷۹ قبل از میلاد در کیلیکیه به دنیا آمد و در منطق، فیزیک و نظریه‌های دانش سرآمد بود، اما در سن ۷۳ سالگی به طرز بسیار عجیبی درگذشت. او الاغی را که در حال خوردن مقداری انجیر بود، به تمسخر گرفت و از خادمانش خواست که آن حیوان را کتک بزنند. پس از این ماجرا او به دلیل خنده بیش از حد جانش را از دست داد.

96zz3wZzsNVH

 

مارتین اول، پادشاه آراگون

مارتین اول پادشاه والنسیا، آراگون، ساردینیا، کورسیکا و سیسیل بود. او در سال ۱۳۹۶ میلادی به دنیا آمد و از سال ۱۴۰۵ تا زمان مرگش سلطنت کرد. مارتین اول، از سوء هاضمه و خنده‌ای که نمی‌توانست کنترل کند درگذشت. او پس از خوردن یک غاز کامل به شکل هیستریک می‌خندید تا اینکه جانش را از دست داد.

Hij6uxQ4dMyW

 

پیترو آرتینو

شاعر و نویسنده ایتالیایی از برجسته‌ترین نویسندگان رنسانس است که به خاطر طنز‌های تندش نسبت به صاحبان قدرت و آثار طنز شگفت‌انگیزش که سیاستمداران را به سخره می‌گرفت، شهرت داشت. او در قرن پانزدهم و در ۶۴ سالگی بر اثر خفگی ناشی از خنده زیاد درگذشت.

olbN4Q4iBSzy

 

توماس اورکوهارت

سر توماس اورکوهارت نویسنده و مترجم اسکاتلندی قرن هفدهم بود که چندین اثر ادبی منتشر کرد، اما در نبرد ورچستر اسیر و پس از مدت کوتاهی آزاد شد. اطلاعات زیادی در مورد زندگی او پس از بازگشت به خانه در دست نیست، اما شایعه شده که او بر اثر خنده زیاد پس از شنیدن اینکه چارلز دوم تاج و تخت را تصرف کرده مرده است.

prjjYkLVAQLW

 

الکس میچل

این مرد انگلیسی در سال ۱۹۷۵ در حالی که مشغول تماشای یک سریال تلویزیونی معروف به نام کونگ فو کپرز بود به مدت ۲۵ دقیقه خندید تا اینکه بر اثر نارسایی قلبی در اثر خنده‌های مداوم درگذشت. همسر او نامه‌ای برای کارگردان سریال تلویزیونی ارسال کرد و از او برای کمک به شادی شوهرش در آخرین لحظات زندگی اش تشکر کرد. البته اعتقاد بر این است که میچل به دلیل بیماری معروف به سندرم QT که باعث ضربان قلب نامنظم می‌شود، مرده است.

ptOUKvB6ViR1

 

دمنوئن سان اوم

این بستنی فروش تایلندی در سال ۲۰۰۳ بیش از دو دقیقه در خواب بی وقفه خندید و همسرش سعی کرد او را بیدار کند، اما او ناگهان از خنده دست کشید و فوراً درگذشت.

wedGyHeDtFjj

 

پکوس بل

یک گاوچران ساده بود که وقتی مردی که شبیه برونکو باستر بود را دید، بر اثر حمله قلبی ناشی از خنده یا خفگی جان خود را از دست داد.

nx026sIdRoTQ

 

خانم فیتزربرت

در سال ۱۷۸۲، خانم فیتزربرت و دوستانش در اپرای گدا حضور یافتند و بعد از دیدن یک صحنه فیتزربرت آنقدر خندید تا اینکه مرد.

svStfxhkm5w4

تیتر یک
  • وال‌استریت ژورنال مطرح کرد

    اقتصادنیوز: مقامات غربی در گفت‌وگو با وال‌استریت ژورنال مدعی شده‌اند که از نظر آن‌ها، هم روسیه و هم چین با توجه به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما