کارشناس آرژانتینی: ایران سیلی محکمی به آمریکا زد

کدخبر: 452253
یک تحلیلگر مسائل سیاسی در بخشی دیگر از سخنانش تاکید کرد که تهاجم آمریکا علیه «یک کشور مستقل» باید توسط سازمان های بین المللی مانند شورای امنیت سازمان ملل مطرح و رسیدگی شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی آرژانتینی ؛ اقدام اخیر آمریکا در ربودن نفتکش ایرانی را «راهزنی آشکار » دانست و تاکید کرد: بدون تردید واشنگتن با این اقدام به دنبال تحریک ملت ایران است، اما واکنش مقتدرانه ایران یک سیلی محکم به آمریکا بود.

«پابلو خوفره لئال» کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با شبکه هیسپان تی وی گفت: آمریکا به خوبی از آنچه مرتکب شده آگاه است. ایالات متحده به دنبال ایجاد بی ثباتی و تحریک کشورهایی است که با آنها درگیری دارد.

این تحلیلگر بین المللی افزود: درخصوص رویداد اخیر نیز بدون تردید واشنگتن با این اقدام به دنبال تحریک ملت ایران در آبهایی برآمده که محل تردد دائم نفتکش های ایرانی است. بنابراین ایالات متحده به عنوان یک شخص حقوقی، مجرم دریایی بوده و اقدام او راهزنی آشکار است.

به گفته این کارشناس آرژانتینی «واکنش ایران یک سیلی محکم بود» به آمریکایی که با جهت گیری «جنگ طلبانه» و «تهاجمی» در تلاش برای بی ثبات کردن آسیای غربی (خاورمیانه) است. «ایران به خوبی نشان داد که قادر به دفاع از حاکمیت خود است.»

خوفره لئال مجدداً با بیان اینکه این برنامه «اقدامی از پیش طراحی شده برای تحریک جمهوری اسلامی» بود ادامه داد: این نوع جنایت ها «کار خاص دزدان دریایی است».

در همین راستا، این تحلیلگر مسائل سیاسی در بخشی دیگر از سخنانش تاکید کرد که تهاجم آمریکا علیه «یک کشور مستقل» باید توسط سازمان های بین المللی مانند شورای امنیت سازمان ملل مطرح و رسیدگی شود.

حوالی ظهر چهارشنبه ۱۲ آبان آمریکا، یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب‌های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را بسوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

همزمان دلاور مردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی‌برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را بسوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.

در ادامه نیروهای آمریکا با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیروهای جان برکف سپاه ناکام ماندند. نیروهای آمریکایی مجددا با امکانات بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما