اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل علیه ایران

کدخبر: 452349
نفتالی بنت نسبت به آنچه تبعات دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای برای خاورمیانه خوانده است، هشدار داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، نفتالی بنت روز پنجشنبه در کنفرانس مجازی سالیانه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» مدعی شد: تصور کنید که ایران هسته‌ای بشود؛ آنوقت ترکیه، مصر، عربستان سعودی و کل خاورمیانه هسته‌ای خواهند شد. این تهدید بزرگی علیه صلح جهانی است.

نشنال نیوز گزارش داد، وی در ادامه اظهارات خود گفت: ما باید فشار خود بر ایران را حفظ کنیم و باید در تلاش‌های‌مان متحد بمانیم.

تقلای بنت برای متحد کردن دیگر کشورها علیه ایران درحالی مطرح می‌شود که روز گذشته علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی تاریخ ازسرگیری مذاکرات وین جهت احیای برجام را اعلام کرد.

وی در توییت خود نوشته بود: در تماس تلفنی با آقای انریکه مورا، آغاز مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی، در روز ۸ آذرماه در وین مورد موافقت قرار گرفت.

سرویس اقدامات خارجی اروپا نیز پس از ساعاتی با تایید زمان برگزاری مذاکرات وین در بیانیه خود نوشت که انریکه مورا به نیابت از جوزپ بورل این مذاکرات را ریاست خواهد کرد.

همچنین ادعای نفتالی بنت درخصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای درحالی تکرار می‌شود که مقام معظم رهبری در فتوایی، تولید، نگهداری و به‌کارگیری تسلیحات هسته‌ای را حرام اعلام کرده‌اند.

مقامات ایران نیز بارها بر اساس این فتوا تاکید کرده‌اند فعالیت‌های هسته‌ای ایران صرفا اهداف صلح‌آمیز را دنبال می‌کند و دربردارنده اهداف نظامی نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما