خبر عراق از اتمام شمارش دستی آرای تمام استان‌های شاکی تا فردا

کدخبر: 452722
یک مقام عراقی تاکید کرد: کمیساریا تمام مراکز را فردا تکمیل کرده و مساله را مشخص خواهد کرد و تمامی شکایات به مراجع قضایی ارسال خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق امروز، شنبه اعلام کرد، فردا پایان شمارش دستی آرای تمامی استان‌هایی که در آنها شکایت شده، به پایان خواهد رساند. در حالی‌که زمان اعلام نتایج نهایی انتخابات را هم اعلام کرد.

عماد جمیل، عضو کمیساریای عالی مستقل انتخابات به خبرگزاری "واع" گفت: پرونده‌های شکایت‌ها تنها شامل ۱۱ استان بود که هفت استان پرونده‌های شکایت‌هایشان را ارائه نکردند.

او اضافه کرد: کمیساریا پنج استان یعنی بابل، کربلا، نجف، دیالی و بغداد را در کنار الکرخ و الرصافه تکمیل کرد.

به نقل از روزنامه لبنانی النهار، جمیل توضیح داد: فردا، یکشنبه کمیساریا استان‌های نینوا، صلاح‌الدین، بصره، کرکوک و ذی‌قار و نیز مراکز اخذ رای مهاجران در دهوک که ۴۴ مرکز هستند و نیز شمارش آرای رای دهندگان در نینوا را تکمیل خواهد کرد.

این مقام عراقی تاکید کرد: کمیساریا تمام مراکز را فردا تکمیل کرده و مساله را مشخص خواهد کرد و تمامی شکایات به مراجع قضایی ارسال خواهند شد.

او اشاره کرد: بعد از پایان بررسی شکایات از سوی هیئت قضایی، کمیساریا می‌تواند نتایج نهایی را اعلام کند. هیچ اعمال فشاری بر کمیساریا چه داخلی یا خارجی وجود ندارد.

کمیساریای عالی انتخابات روز جمعه از پایان شمارش دستی مراکزی خبر داد که درباره آنها ادله‌ای در قالب ضمیمه شکایات نامزدهای الکرخ و الرصافه ارائه شده بود، به پایان رساند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما