فوتی های روزانه کرونا 7 ماه بیش از 100 نفر

شناسایی دو استان وخیم کرونایی در کشور+ نمودار

کدخبر: 453435
اقتصادنیوز: وضعیت بستری روزانه در آمارهای کرونایی کشور نشان از وضعیت خطرناک این بیماری در 6 استان کشور داشته است. از این میان استان های یزد و سمنان از حیث وضعیت صعودی و سطح خطرناک آماری، وخیم ترین شرایط را در میان سایرین به ثبت رسانده اند.

به گزارش اقتصادنیوز ، بیماری کرونا در کشور با وجود کاهش در روزهای اخیر اما در متغیرهای بیمارستانی هنوز نگران کننده بوده است. بررسی این داده ها در استان های کشور نشان می دهد وضعیت دو استان کشور وخیم تر از سایرین بوده است.

فوتی کرونا 7 ماه بیش از 100 نفر

شمار مبتلایان روزانه به کرونا در ایران برابر با 8 هزار و 305 نفر به ثبت رسیده و تقریبا نسبت به روز گذشته تغییری را ثبت نکرده است. بررسی آمارهای کرونایی از هفت ماه گذشته در شاخه ابتلا نشان می دهد در این مدت همواره میزان ابتلای روزانه به کرونا در کشور تقریبا بالاتر از سطح 5 هزار نفر بوده است.

از میانه فروردین ماه اوج گیری مجدد کرونا در ماه های فروردین و مرداد 1400 موجب شد تا حداقل میزان ابتلا در کشور را جهشی قابل توجه پیدا کند.

با افزایش میزان ابتلای روزانه درکشور در1400 شمار فوتی های روزانه نیز در این مدت هرگز پایین تر از سطح 108 نفر نیامده و متعاقبا همواره سه رقمی بوده است.

به عبارت دیگر کف بیماری در کشور هنوز در موقعیت خطرناکی قرار دارد و در صورتی که کنترل نشود ممکن است رشد خطرناکی را از خود برجای بگذارد.

کرونا

بستری روزانه بیش از 900 نفر

در روز 18 آبان ماه شمار بستری های روزانه در کشور با 3.3 درصد در کشور به هزار و 203 نفر رسید. بررسی روند این متغیر در کشور نشان می دهد در 7 ماه گذشته همواره شمار بستری های روزانه درکشور بالاتر از سطح 900 نفر بوده است که با عاملی مهم از فشار وارده بر بیمارستان ها به شمار می آید. این متغیر به صورت میانگین در بازه مذکور برابر با 2 هزار و 445 نفر بوده است. به این معنا که طبق آمارهای وزارت بهداشت و در مان در 216 روز گذشته  هر روز به طور متوسط 2 هزارو 445 نفر در کشور به علت بیماری کرونا بستری شده اند.

تفکیک این متغیر در سطح کشور در بازه سی روزه سه دسته از استان های کشور را از این حیث خطرناک توصیف می کند.

استانهای با رشد صعودی بستری در کشور

در آماری که وزارت بهداشت و درمان در بستری های روزانه کرونا منتشر کرده است مشاهده می شود در برخی استان های کشور در ایران شاید سطح آمارها پایین باشد اما روند بستری های روزانه مسیری صعودی داشته است. این استان ها عبارتند از: سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، قزوین، سیستان و بلوچستان، یزد، مازندران و گلستان.

کرونا

استان‌های با سطح خطرناک بستری در کشور

در بررسی های آماری در کشور مشاهده می شود در 6 استان کشور نسبت بستری به جمعیت در هر روز بیش از 8 نفر در هر صد هزار نفر بوده است. این استان ها با توجه به نسبت جمعیت اکنون خطرناک تر از سایر کشور ها به شمار می آید. این تعداد عبارتند از:سمنان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، یزد، لرستان

استان‌های وخیم کرونایی در کشور

وجه اشتراک استان های فوق نشان می دهد دو استان یزد و سمنان در کشور نسبت به سایر مناطق کشور وضعیتی وخیم تر داشته و همچنان سیری صعودی داشته است در این میان سمنان در سی روز گذشته مسیری صعودی را در بستری های روزانه به ثبت رسانده و اکنون در سطح 10 نفر در هر صد هزار نفر قرار دارد.

این رقم در استان یزد 8 نفر به ثبت رسیده و مسیری صعودی داشته است.

کرونا

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما