واتساپ هشدار داد؛ کلاهبرداران در کمین کاربران

کدخبر: 453909
اقتصادنیوز: آمارها نشان می دهد که بیشترین کلاهبرداری‌ها پس از سامانه‌های پیامکی در واتساپ به وقوع می پیوندد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، mashable گزارش داد، واتساپ در حال راه اندازی یک ویژگی جدید برای آموزش مردم در مورد نحوه محافظت از خود در برابر کلاهبرداری‌های مبتنی بر پیام رسانی است. بر اساس تحقیقات واتساپ که توسط Opinium انجام شده است، کلاهبرداری‌های پیام رسانی در حال افزایش است، به طوری که ۵۹ درصد از مردم بریتانیا اظهار داشتند که در سال گذشته کلاهبرداری مبتنی بر پیام دریافت کرده اند. همچنین یافته‌ها نشان داد که این کلاهبرداری‌ها در پیامک‌ها (۴۶ درصد) و واتساپ (۱۳ درصد) بیشترین شیوع را دارد.

 

واتساپ و کلاهبرداری‌

طبق گفته WhatsApp، در سه مرحله شما می‌توانید از کلاهبرداری‌ها محفوظ بمانید. در مرحله اول STOP مطمئن شوید که تأیید دو مرحله‌ای واتس‌اپ شما برای محافظت از حسابتان روشن است؛ اینکه از تنظیمات حریم خصوصی خود مطلع هستید و پین شش رقمی شما ایمن است.

در مرحله THINK واتساپ از شما می‌خواهد که در نظر بگیرید آیا درخواست کاربر از شما منطقی است؟ آیا آن‌ها از شما می‌خواهند که یک کد پین را که برای شما ارسال کرده اند به اشتراک بگذارید؟ آیا آن‌ها پول می‌خواهند؟

مرحله CALL شامل تماس با شماره برای تأیید هویت فرستنده است آیا این پیام واقعاً از طرف یکی از دوستان یا خویشاوندان است، همانطور که ادعا می‌شود؟ اگر معلوم شد که فرد تماس گیرنده از هویت جعلی استفاده کرده است، آن را به Action Fraud گزارش دهید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما