حمله سایبری به سامانه ایمیل «اف‌بی‌آی»

کدخبر: 454279
شرکت غیرانتفاعی بین المللی «اسپم‌هاوس پراجکت» واقع در دو کشور اروپایی آندورا و سوئیس که «هرزنامه ها» (اسپم) را ردیابی می‌کند اعلام کرد که ایمیل‌ هایی غیرعادی توسط چند حساب کاربری از پایگاه داده ثبت شماره‌ های اینترنتی آمریکا ارسال شده‌ اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نیوز ویک اعلام کرد، بر اثر حمله سایبری صبح امروز به سامانه ایمیل «اف‌بی‌آی»، پیام‌ های هشدار جعلی برای برخی شرکت‌ های آمریکایی ارسال شد.

شرکت «اسپم‌هاوس پراجکت» اعلام کرد که سامانه ارسال ایمیل پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) صبح امروز شنبه هک شده و از این طریق پیام‌های هشدار جعلی برای برخی شرکت های آمریکایی به گونه‌ای ارسال شده اند که به نظر می‌رسد از طرف وزارت امنیت داخلی این کشور ارسال شده باشد.

بر اساس اعلام این رسانه، شرکت غیرانتفاعی بین المللی «اسپم‌هاوس پراجکت» واقع در دو کشور اروپایی آندورا و سوئیس که «هرزنامه ها» (اسپم) را ردیابی می‌کند اعلام کرد که ایمیل‌ هایی غیرعادی توسط چند حساب کاربری از پایگاه داده ثبت شماره‌ های اینترنتی آمریکا ارسال شده‌ اند.

در پیام توییتری شرکت مذکور آمده است: مطلع شدیم که ظرف چند ساعت گذشته ایمیل‌هایی هراس‌انگیز ارسال شده اند که به‌ نظر می‌ رسد خاستگاه آن‌ ها اف‌بی‌آی یا وزارت امنیت داخلی باشند. با اینکه این ایمیل‌ ها از طریق زیرساخت‌ های تحت تملک اف‌بی‌آی یا وزارت امنیت داخلی ارسال شده‌ اند، تحقیقات ما نشان می‌ دهد که این ایمیل‌ ها جعلی هستند.

به گزارش نیوز ویک، برخی رسانه‌های اجتماعی گزارش کرده اند که ایمیل‌ هایی با لحن جدی دریافت کرده‌ اند که در آن به «رشته حملات پیچیده» و «گروه باجگیر دارک اُوِرلُرد» اشاره شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما