انتقادهای عضو هیات رئیسه مجلس به دولت روحانی درباره ماجرای زاینده رود

کدخبر: 455275
حسینعلی حاجی‌دلیگانی، گفت: دولت قبل در ماجرای زاینده‌رود بر سکویی ایستاده بود و نظاره‌گر بی‌آبی در استان اصفهان بود؛ همچنین برای دیگر استان‌ها نیز که به نوعی دیگر با موضوع آب درگیر بود همین نقش را داشت و هیچ‌گاه به‌درستی مدافع حق در موضوع آب نبودند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:دولت قبل در ماجرای زاینده‌رود بر سکویی ایستاده بود و نظاره‌گر بی‌آبی در استان اصفهان بود و هیچ‌گاه به‌درستی مدافع حق در موضوع آب نبودند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش دولت قبل نقش تماشاچی در بی‌آب شدن اصفهان بود و نقشی سازنده و فعال نداشت، اظهار داشت: دولت قبل در ماجرای زاینده‌رود بر سکویی ایستاده بود و نظاره‌گر بی‌آبی در استان اصفهان بود؛ همچنین برای دیگر استان‌ها نیز که به نوعی دیگر با موضوع آب درگیر بود همین نقش را داشت و هیچ‌گاه به‌درستی مدافع حق در موضوع آب نبودند.

وی افزود: با این اقدام دولت دوازدهم، رودخانه دائم که تمدنی را زنده نگه داشته بود به‌صورت یک راهرو خشک تحویل دولت بعد داده شد.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به نقش دولت‌های مختلف در وضعیت فعلی زاینده‌رود توضیح داد: دولت اصلاحات بدون تأمین منابع آب، اقدام به بارگذاری‌های جدید برای انتقال آب از اصفهان کرد، در دولت نهم و دهم نیز برخی طرح‌ها بدون مطالعه انجام شد و در دولت روحانی نیز توجهی به تأمین آب برای اصفهان نشد و نقش تماشاچی داشت.

تیتر یک
  • موانع همچنان باقی است!

    اقتصادنیوز: اهمیت مذاکرات این هفته برای دیپلمات‌های اروپایی تأکید بر سرنوشت مذاکرات هسته‌ای ایران است، طرف ایرانی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما