جزئیات گفت‌وگوی لاوروف با وزیر خارجه ترکیه

کدخبر: 455646
اقتصادنیوز : وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود به صورت تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه روز جمعه تلفنی با یکدیگر صحبت کردند.

به گزارش خبرگزاری تاس، وزرای خارجه روسیه و ترکیه درباره تعدادی از موضوعات منطقه‌ای با یکدیگر رایزنی کرده‌اند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای در این خصوص با اشاره به اینکه این گفت‌وگوی تلفنی به ابتکار طرف ترکیه‌ای صورت گرفته، ابراز داشت که گفت‌وگوی مزبور با تمرکز بر تحولات در اوکراین انجام شده است.

وزیر خارجه روسیه در این گفت‌وگوی تلفنی تاکید کرده است که رویکرد کی‌یف در تشدید اوضاع در جنوب شرق اوکراین که با حمایت طرف‌های غربی صورت می‌گیرد، ثبات را به صورت خطرناکی در منطقه درگیری تهدید می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «درباره نگرانی‌هایمان در خصوص همکاری ترکیه و اوکراین در زمینه فناوری نظامی که به خصوص در ادامه نظامی‌گیری اوکراین نقش دارد، گفت‌وگو شد».

این گفت‌وگو در حالی صورت می‌گیرد که ارتش اوکراین اخیرا اعلام کرده که از پهپادهای ساخت ترکیه برای نخستین بار در مناطق درگیری در جنوب شرقی اوکراین استفاده کرده است.

وزارت دفاع اوکراین اخیرا اعلام کرده که قصد دارد تعداد دیگری از پهپادهای بیرقدار ترکیه را طی سال آینده خریداری کند.

در سال 2019، اوکراین شش پهپاد بیرقدار TB2 به همراه سه سامانه زمینی کنترل را از ترکیه خریداری کرد.

ارتش اوکراین چند روز پیش اعلام کرد توانسته پرتاب موشک از پهپاد بیرقدار خریداری شده از ترکیه را با موفقیت انجام دهد و تجهیزات توپخانه‌ای دشمن را نابود کند. این آزمایش در منطقه تحت منازعه «دونباس» انجام شده که در آن استقلال‌طلبان تحت حمایت روسیه و نیروهای ارتش اوکراین درگیری‌های پراکنده‌ای دارند.

این پهپادها اولین بار در سال جاری میلادی از سوی ارتش اوکراین در مناطق جنگی شرق این کشور برای عملیات شناسایی به‌کار گرفته شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما