ادعای بن زاید درباره دلایل عادی سازی روابط با اسرائیل

کدخبر: 455806
ولیعهد ابوظبی پس از دریافت جایزه صلح مؤسسه واشنگتن در امور سیاست خاور نزدیک سعی در توجیه عادی سازی روابط کشورش با رژیم صهیونیستی کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در سخنانی در جریان مراسم دریافت جایزه مؤسسه واشنگتن در امور سیاست خاورنزدیک به دلیل نقش او در امضای توافقنامه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اظهار کرد: ما فرصتی پیدا کردیم و تصمیم گرفتیم روابط دیپلماتیک داشته باشیم و این یک تصمیم "مهم" بود که با توجه به دلایل مختلف اتخاذ شد.

 اسپوتنیک گزارش داد، وی در راستای توجیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به دلایل اتخاذ این تصمیم از سوی امارات اشاره کرد و مدعی شد: امارات این تصمیم را در وهله اول "به خاطر خود فلسطینی‌ها" اتخاذ کرد و دلیل دوم ارسال پیامی برای جهان و منطقه بود مبنی بر اینکه امارات درصدد "صلح" است!

بن زاید ادامه داد: دلیل سوم نیز انتخاب صلح به عنوان پیامی بود که امارات از شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، مؤسس خود به ارث برده است که از ابتدای زندگی‌اش حامل پیام صلح و محبت بود.

وی تاکید کرد: ما در این مسیر گام برمی‌داریم.

ولیعهد ابوظبی همچنین تصریح کرد که "دستاوردهای صلح بسیار بیشتر از ضررهای آن است، بنابراین امارات به صلح بیشتر چشم دارد."

مؤسسه واشنگتن در امور سیاست خاور نزدیک، به دلیل آنچه "رهبری بن زاید در تلاش‌های صلح جهانی و اشاعه سازش مذهبی" نامیده است، جایزه جهانی این مؤسسه را در مراسمی که در ابوظبی برگزار شد، به ولیعهد ابوظبی اهدا کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما