قرارداد گرانقیمت پنتاگون برای دفاع در برابر موشک مافوق صوت

کدخبر: ۴۵۵۸۹۱
اقتصادنیوز: بودجه سال ۲۰۲۲ آژانس دفاع موشکی، ۱۳۶ میلیون دلار را برای تحقیق، توسعه، آزمایش و ارزیابی یک سامانه رهگیری موشکی در نظر گرفته بود؛ اما این برنامه در نهایت، میلیاردها دلار درآمد برای پیمانکاران صنایع دفاعی به همراه خواهد داشت.
قرارداد گرانقیمت پنتاگون برای دفاع در برابر موشک مافوق صوت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، پنتاگون اعلام کرد که سه شرکت "نورثروپ گرومن"، "لاکهید مارتین" و "ریتیون" را برای تحقیق و توسعه یک سامانه رهگیری انتخاب کرده که بتواند از آمریکا در برابر حملات موشک‌های مافوق صوت محافظت کند.

پنتاگون با این سه شرکت، سه قرارداد مجزا، مجموعاً به ارزش ۶۰ میلیون دلار امضا کرده است تا با ساخت و توسعه یک سامانه رهگیری که توسط مجموعه‌ای از ماهواره‌ها و حسگرها هدایت می‌شود، در درون جو زمین، موشک مافوق صوت را در مرحله گلاید، رهگیری کند.

آمریکا و رقبای جهانی آن، تلاش خود را برای ساخت سلاح‌های مافوق صوت تشدید کرده‌اند؛ نسل جدیدی از سلاح‌هایی که با سرعت بالا پرواز می‌کنند. در نتیجه، برای شکست دادن سامانه‌های تسلیحاتی مافوق صوت، سامانه‌های دفاعی سریعتر و جدیدتری نیاز است.

این سه شرکت سازنده تسلیحات، همگی برنامه‌های تسلیحات مافوق صوت را در صدر درآمدهای سه ماهه خود، به عنوان منبع پیش‌بینی شده سود در آینده تبلیغ کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید