حمله‌ سایبری به سد‌های کشور تکذیب شد

کدخبر: 456892
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو درباره حمله سایبری به سدهای کشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایلنا، سیداعتضاد مقیمی، درباره خبری مبنی بر حمله سایبری به اطلاعات سدهای کشور اظهار داشت: هیچگونه مشکلی بابت دسترسی به اطلاعات شبکه نیست و این خبر کاملا تکذیب می‌شود. 

وی با یادآوری اینکه نه حمله‌ای شده و نه ما مشکلی داریم، گفت: به دلیل برخی مسائل؛ دسترسی‌های خارج از شبکه به اطلاعات را محدود کردیم اما خودمان کاملا به تمامی اطلاعات دسترسی داریم.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو خاطرنشان کرد: به طور کلی هر گونه خبری مبنی به حمله سایبری به سدها تکذیب می‌شود.

وی تاکید کرد: خودمان کاملا به اطلاعات دسترسی داریم، مشکلی از این بات نیست و همه چیز کاملا تحت کنترل است. 

به گزارش ایلنا، لحظاتی پیش خبری در برخی رسانه‌ها مبنی بر حمله سایبری به اطلاعات سدها منتشر شد. صداوسیما به نقل از یک منبع آگاه از حمله سایبری به سدهای ایران خبر داده بود. 

این رسانه به نقل در خبر خود از یک منبع آگاه آورده بود: «در دو هفته گذشته سیستم‌های مربوط به جمع آوری و ارزیابی میزان ذخایر سدهای ایران به‌طور کامل قطع شده است. اگرچه مسئولین بخش انفورماتیک شرکت مدیریت منابع آب خبر حمله سایبری را تایید نمی‌کنند، اما شرایط بوجود آمده نشان‌دهنده قوت گرفتن حمله سایبری است».

در این خبر آمده بود: «امروز حتی دسترسی کارکنان شرکت نیز به فضای مجازی از جمله نرم‌افزار واتس‌اپ که تا پیش از این کارکنان شرکت برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کردند نیز از بین رفته است.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما