تهرانی ها منتظر هوایی کثیف تر از این باشید!

کدخبر: 459747
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده به دلیل پایداری نسبی جو در نواحی پرتردد شهری با انباشت آلاینده‌های جوی، غبارآلود و همراه با کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی داده ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و به دلیل پایداری نسبی جو، در نواحی پرتردد شهری با انباشت آلاینده‌های جوی، غبارآلود با کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

 امروز(۱۵آذر) بعد از ظهر با عبور زبانه‌ای از یک موج بارشی آسمانی ابری، گاهی وزش باد متوسط و در پاره‌ای نقاط بارش پراکنده مورد انتظار است که منجر به توقف انباشت آلاینده‌ها تا صبح فردا(۱۶آذر) می شود و کاهش نسبی و موقتی حجم آلاینده ها دور از انتظار نیست.

روزهای چهارشنبه (۱۷آذر) و پنجشنبه (۱۸آذر) به دلیل سکونت جو، تقویت انباشت آلاینده‌ها و افت کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

 از اواخر وقت پنجشنبه (۱۸آذر) و طی روز جمعه (۱۹آذر) با نفوذ زبانه‌ای از یک موج بارشی،آسمانی ابری گاهی وزش باد متوسط تا نسبتا شدید به‌ویژه در نواحی غربی و جنوبی بارش پراکنده در نواحی شمالی و به‌تدریج بهبود نسبی کیفیت هوا مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران نیز فردا (۱۶آذرماه) صاف و نیمه ابری همراه با غبار محلی با بیشترین و کمترین دمای ۱۴ و ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان پایتخت پس فردا(۱۷آذر) نیمه ابری تا ابری و غبارآلود  و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۱۳و ۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.

تیتر یک
  • پیچیده‌تر شدن دیپلماسی خاورمیانه‌ای روس ها

    یکی از مشاوران سابق امنیت ملی رژیم اسرائیل اخیرا ادعا کرده که روسیه در مورد فعالیت‌های منطقه‌ای ایران در خاورمیانه با…

از دست ندهید
بلیط هواپیما