توضیح کرملین درباره جزئیات مذاکرات پوتین و بایدن

کدخبر: 461249
سخنگوی کرملین هم‌چنین درباره ادعاها درباره تدارک روسیه برای حمله به اوکراین کرد: ظاهرا این تنها خود آمریکایی‌ها هستند که چنین ادعایی را به عنوان حقیقت می‌پندارند و فکر می‌کنند که مربوط به کمپین انتشار اخبار دروغ نیست!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، سخنگوی کرملین امروز یکشنبه گفت، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مذاکرات اخیرشان روی مسائلی مشخص تمرکز داشتند و ابهامی در بحثهای بین آنها وجود نداشت.

دیمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کرملین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیا 1 گفت: در خصوص مسائل (مطرح در مذاکره پوتین و بایدن) باید گفت که مسائل مشخصی بین آنها به شکلی بسیار ملموس مورد بحث قرار گرفت و هیچ زمانی صرف هیچ گونه ابهامی چه از جانب ولادیمیر پوتین و چه از جانب جو بایدن نشد.

این روسای جمهور روسیه و آمریکا روز سه‌شنبه گذشته دیداری از طریق ویدیو کنفرانس داشتند و در جریان آن دیدار درخصوص مسائلی اعم از استقرار سربازان روس در نزدیکی مرزهای اوکراین بحث کردند. بایدن به ابراز نگرانی درخصوص وضعیت در مرزهای اوکراین پرداخته و خواستار راه حلی دیپلماتیک برای این وضعیت شد. پوتین هم گفت که کی‌یف به توافقات مینسک پایبند نبوده و متقابلا به تقویت مواضع نظامی ناتو در نزدیکی مرز روسیه اشاره کرد.

کرملین تصریح کرد که پوتین در این دیدار به بایدن قول برگزاری یک نشست را داده و خطاب به این رئیس جمهور آمریکا گفته است:‌ ما یکدیگر را ملاقات خواهیم کرد و من مشتاق به این دیدار هستم.

سخنگوی کرملین اضافه کرد، روسیه و آمریکا در قبال "خط قرمزها" بین خودشان اختلاف نظر مفهومی جدی دارند.

به گفته پسکوف، پوتین و بایدن بعد از مذاکراتی که بین نماینده‌های آنها انجام شد، پذیرفتند تا مجددا و احتمالا باز از طریق همین شیوه ویدیو کنفرانس با هم گفتگو داشته باشند.

سخنگوی کرملین هم‌چنین درباره ادعاها درباره تدارک روسیه برای حمله به اوکراین تصریح کرد: ظاهرا این تنها خود آمریکایی‌ها هستند که چنین ادعایی را به عنوان حقیقت می‌پندارند و فکر می‌کنند که مربوط به کمپین انتشار اخبار دروغ نیست!

کرملین همچنین خاطرنشان کرد، هنوز مشخص نیست آیا دولت بایدن بیشتر از دولت ترامپ توافقات را پیگیری کرده و روی این پیگیری مصر است یا خیر.

به گفته سخنگوی کرملین، پوتین به بایدن گفته است که نیروهای روس همگی در خاک روسیه حضور دارند نه خاک اوکراین و تهدیدی متوجه هیچ کسی نمی‌کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما