زمان اجرای تعرفه‌های خدمات پرستاری اعلام شد

کدخبر: 461876
اقتصانیوز: بهروز رحیمی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اعلام کرد: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از اول دی‌ماه ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بهروز رحیمی، در ارتباط تلفنی با بخش خبری شبکه یک سیما با اشاره به اینکه این موضوع، یکی از اقدامات اساسی وزارت بهداشت و حاصل جلسات مستمر با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و سازمان برنامه و بودجه بود، افزود: از ابتدای دی با تعریف مدل ثابت، پرداختی‌های تعرفه گذاری خدمات پرستاری را انجام دهیم و منابع آن نیز در قالب استفاده از ظرفیت منابع وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت تا آخر سال تأمین شد.

وی گفت: روش اجرایی و دستورالعمل آن نیز در هفته آینده در جلسه مشترکی، نهایی و اعلام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تاکید کرد: اجرای این قانون برای مجموعه پرستاری کشور، بیش از آن که منافع مادی باشد هویت بخشی حرفه‌ای است که می‌توانیم بگوییم تجلی ارزش گذاری خدمات ارزشمند جامع پرستاری است.

رحیمی اضافه کرد: به همین علت در شورای عالی بیمه، مصوبات تعرفه و ضرایب، مشخص شده است و در جلساتی در نهاد ریاست جمهوری، جداول اعداد برای سال ۱۴۰۱ نیز در حال پیش بینی است.

وی تاکید کرد: قطعاً قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از ابتدای دی ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود و از ابتدای سال آینده نیز در قالب نظامات بیمه و الزامات بیمه‌ای، مشخص و پرداخت می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما