ضرب و شتم عکاس آسوشیتدپرس توسط پلیس اسرائیل +عکس

کدخبر: 462480
اقتصادنیوز : طبق گزارش روزنامه ایندپندنت، پلیس رژیم صهیونیستی عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس را هنگام پوشش دادن تظاهرات‌ها در یکی از محله‌های بیت‌المقدس مورد ضرب‌ و شتم قرار داده و او به بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، منابع خبری گزارش داده‌اند پلیس رژیم صهیونیستی یک عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس را مورد ضرب و شتم شدید قرار داده است.

طبق گزارش روزنامه ایندپندنت، پلیس رژیم صهیونیستی عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس را هنگام پوشش دادن تظاهرات‌ها در یکی از محله‌های بیت‌المقدس مورد ضرب‌ و شتم قرار داده و او به بیمارستان منتقل شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در بیانیه‌ای اعلام کرده از اعمال خشونت توسط پلیس اسرائیل علیه یکی از کارکنانش به نام «محمود ایلیان» خشمگین است. یک گروه حامی خبرنگاران خواستار اقدام انضباطی علیه افسران خاطی پلیس رژیم صهیونیستی شد.

ایلیان هنگام حمله پلیس رژیم صهیونیستی در حال پوشش دادن تظاهرات‌های هفتگی در محله «شیخ جراح» در شرق بیت‌المقدس بود. تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در این محله در تلاش هستند از تخلیه منازلشان توسط شهرک‌نشین‌ها جلوگیری کنند.

محله شیخ جراح از چندی پیش در پی تهدید و حمله صهیونیست‌ها برای خالی کردن خانه‌های این محله و بیرون کردن فلسطینی‌ها از منازل خود به صحنه درگیری بین جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست تبدیل شده است.

تاکنون اشغالگران، ۲۸ خانواده فلسطینی در محله مذکور را به کوچ اجباری و تحویل منازلشان به جمعیت‌های شهرک‌نشینی تهدید کرده‌اند. 

تصمیم رژیم صهیونیستی برای اخراج ساکنان این محله و واگذاری آن به یهودیان در ماههای گذشته موجی از محکومیت‌ها و انتقادات جهانی را موجب شده است.

ایلیان گفته تظاهرات‌های امروز جمعه در سکوت برگزار شده و تنها درگیری‌های جزئی میان پلیس مرزی رژیم صهیونیستی و تظاهرات‌کنندگان اتفاق افتاده است.

او گفته ۱۵ دقیقه بعد از اتمام تظاهرات‌ها گروهی از افسران پلیس اسرائیل به سمت او آمده و به سمت او نارنجک پرتاب کردند.

آسوشیتدپرس می‌گوید تصاویر ویدئویی از این حادثه نشان می‌دهد ایلیان جلوی یک خودروی سفید ایستاده که یکی از افسرها به او نزدیک می‌شود، او را به عقب هل می‌دهد و سپس با چند مشت به او ضربه می‌زند.

ویدئوی دیگری که از این حادثه ضبط شده نشان می‌دهد ایلیان در حال عکسبرداری از صحنه حمله پلیس به سمت چند روزنامه‌نگار دیگر است.

صورت ایلیان دچار خونریزی شد و او به بیمارستانی در بیت‌المقدس منتقل شد. پزشکان گفته‌اند که او دچار شکستگی در هیچ یک از ناحیه‌های ضربه‌دیده نشده است.

پلیس مرزی رژیم صهیونیستی یکی از نیروهای شبه‌نظامی این رژیم است که اغلب برای خاموش کردن تظاهرات‌های فلسطینی‌ها به صحنه اعزام می‌شوند. افسران این پلیس بارها به دلیل توسل به زور مفرط علیه تظاهرات‌کنندگان مورد انتقاد قرار گرفته است.

سخنگوی آسوشیتدپرس گفت: «ما از این حمله بی‌دلیل و نامعقول پلیس اسرائیل به عکاس آسوشیتدپرس که داشته کارش را انجام می‌داده خشمگین هستیم. چنین خشونت‌هایی علیه روزنامه‌نگاران زننده و غیرقابل قبول است.»

«انجمن رسانه‌های خارجی» که نمایندگی از ۴۰۰ خبرنگار شاغل در رسانه‌های بین‌المللی در فلسطین اشغالی را به عهده دارد گفت رویداد جمعه یکی از حملات متعدد پلیس مرزی اسرائیل به خبرنگاران است.»

پلیس رژیم صهیونیستی به درخواست آسوشیتدپرس برای اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداده است.

ایلیان از پنج سال پیش عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس است. عکس او از درگیری پلیس رژیم صهیونیستی با تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در مسجدالاقصی در ماه مه گذشته به عنوان یکی از ۱۰۰ عکس برگزیده مجله تایم در سال ۲۰۲۱ انتخاب شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما