باقری: ۱+۴ با رویکرد ایران که در پیش‌نویس مطرح کردیم، موافقت کرد

کدخبر: 462605
علی باقری گفت: مجموعه۱+۴ بعد از یک هفته مذاکرات فشرده با رویکرد ایران که در پیش نویس مطرح کردیم ، موافقت کرد. اکنون دو پیش نویس جدید داریم؛ یکی درخصوص برداشت تحریم ها و دومی درخصوص اقدامات هسته ای. این دو پیش نویس اساس مذاکرات در دور جدید خواهند بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی باقری ، معاون وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با المیادین گفت: در دور هفتم مذاکرات رویکرد خود نسبت به پیش نویس های شش دور گذشته را مطرح کردیم.

وی گفت: مساله مهم این است که طرف دیگر مذاکرات با رویکرد ما به عنوان پایه و اساس دور جدید مذاکرات موافقت نمی‌کرد.

باقری تاکید کرد: مجموعه۱+۴ بعد از یک هفته مذاکرات فشرده با رویکرد ایران که در پیش نویس مطرح کردیم ، موافقت کرد. اکنون دو پیش نویس جدید داریم؛ یکی درخصوص برداشت تحریم ها و دومی درخصوص اقدامات هسته ای. این دو پیش نویس اساس مذاکرات در دور جدید خواهند بود. 

شبکه الجزیره نیز به نقل از علی باقری نوشت که تهران و واشنگتن پیش از هر زمان دیگری برای رسیدن به توافق به منظور برداشت تحریم ها نزدیک شده اند .

نور نیوز خبر الجزیره را تکذیب کرد و نوشت که علی باقری نامی از واشنگتن نبرده است.

خبرنگار الجزیره نیز در توییتی خطای این رسانه را تصحیح کرد و نوشت: اطلاعاتی که درباره نزدیک‌بودن توافق میان تهران واشنگتن به باقری نسبت داده شده، نادرست است.

باقری در گفت‌وگو با این شبکه قطری گفت: تمام شرکت کنندگان در مذاکرات وین دو پیش نویسی که ایران در ابتدای این دور مذاکرات تقدیم کرد را پذیرفتند. دلیل تاخیر در رسیدن به توافق مواضع طرف های اروپایی در خصوص مسائل مربوط به هسته ای است.

وی گفت: ایران درخواست توقف مذاکرات در این مرحله را نداد بلکه از همان ابتدا توافق کرده بودیم که بعد از رسیدن به پیش نویس توافق به استراحت عادی برویم.

تیتر یک
  • پیچیده‌تر شدن دیپلماسی خاورمیانه‌ای روس ها

    یکی از مشاوران سابق امنیت ملی رژیم اسرائیل اخیرا ادعا کرده که روسیه در مورد فعالیت‌های منطقه‌ای ایران در خاورمیانه با…

از دست ندهید
بلیط هواپیما