حمله هکرهای پ‌ک‌ک‌ به سازمان‌های دولتی

کدخبر: 463025
اقتصادنیوز، چند هکر بازداشت شده در عملیات واحد‌های ضدتروریسم ترکیه، به انتقال داده‌های مؤسسات ترکیه به گروهک تروریستی پ‌ک‌ک اعتراف کردند.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  یک گروه از هکر‌ها که در عملیات اخیر پلیس ترکیه بازداشت شدند به در اختیار قراردادنِ اطلاعات به دست آمده از مؤسسات عمومی ترکیه به گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» اعتراف کردند.

دیلی صباح گزارش  داد ، بنابر اعلام دیلی صباح در تاریخ ۷ دسامبر (۱۶ آذر)،  ۲۷ مظنون از سوی واحد‌های ضدتروریسم ترکیه بازداشت شدند. یکی از افراد بازداشت شده به پلیس اعلام کرد این گروه از واحد‌های سازمان تروریستی گروه پ‌ک‌ک بود و در اینترنت فعالیت می‌کرد.

این مظنون در این باره اعلام کرد: «در این حملات سایبری به نهاد‌ها و سازمان‌های عمومی حمله کردیم و به اطلاعات دولتی و اشخاص دولتی ترکیه دست یافتیم.»

او در ادامه افزود: «اطلاعات به دست آمده را برای گروه پ‌ک‌ک در اروپا فرستادیم.»

یک مظنون بازداشت شده دیگر نیز گفت این گروه هکر‌ها از خارج از ترکیه اداره می‌شدند و اطلاعات شخصی افراد را در اینترنت به اشتراک می‌گذارند.

در حال حاضر ۴۰ سال است که گروه پ‌ک‌ک علیه ترکیه دست به عملیات تروریستی می‌زند و در فهرست این کشور و همچنین اروپا و آمریکا به نام گروه تروریستی قرار دارد. این گروه تاکنون مسئول مرگ حداقل ۴۰ هزار نفر، از جمله زنان و کودکان و نوزادان، بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما