هشدار / اصفهان از اول دی یخبندان می‌شود

کدخبر: 463153
اقتصادنیوز: کارشناس مرکز هواشناسی استان اصفهان از افت محسوس دما بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد خبر داد و اعلام کرد: دمای بسیاری از مناطق استان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به زیر صفر درجه می‌رسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ابراهیم هنرمند اظهار داشت: پایان هفته‌ای بسیار سرد به دلیل افت محسوس بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد و کاهش رطوبت هوا در انتظار بسیاری از نقاط استان است.

ماجرای عجیب شکایت طلاب قم از بازیگران بدحجاب سینمای ایران!

او با اشاره به نوسانات دمایی ۲۴ شبانه روز گذشته شهر اصفهان، گفت: دمای این شهر در مقایسه با روز یکشنبه که هوا گرم‌تر بود، امروز حدود ۱۱ درجه سانتیگراد سردتر شده یا دمای مناطق غرب استان به بالای صفر درجه رسیده است اما با توجه به روند کاهشی دما از روز چهارشنبه نیز بسیاری از شهرهای استان دمای زیر صفر درجه را تجربه می‌کنند.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی به تدریج از فردا سه‌شنبه کاهش می‌یابد، افزود: روز سه‌شنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر وزش باد شدید در بسیاری از مناطق پیش‌بینی می‌شود که در نیمه شرقی استان احتمال طوفان لحظه‌ای وجود دارد.

هنرمند خاطرنشان کرد: امروز آسمان نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید تا شدید در بیشتر نقاط استان پیش‌بینی می‌شود و در نواحی غرب و جنوب اصفهان بارش برف و باران، رگبار و رعد و برق، مه آلودگی و کولاک برف را انتظار داریم.

او با اشاره به بارندگی‌های شبانه روز گذشته در سطح استان، ادامه داد: بیشترین میانگین بارشی به ترتیب از سمیرم ۲۱.۵ و هشت سانتیمتر برف، دهاقان ۵.۹، نجف آباد ۵.۷، چادگان ۵.۱ میلیمتر، اصفهان ۴.۱ زرین شهر ۳.۶، دولت آباد ۲.۶ میلیمتر، شهرضا ۲.۴ میلیمتر، فرودگاه ۲.۲، ورزنه ۱.۳ میلیمتر گزارش شده ضمن اینکه بارندگی در کوهرنگ سرچشمه حوضه زاینده رود نیز ۴۴ میلیمتر و حدود ۶ سانتیمتر برف بوده است.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه دمای ۲۴ ساعت آینده استان بین سه تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد، گفت: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه دما بامداد فردا به هشت درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.
هنرمند اضافه کرد: خوروبیابانک با دمای ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان تا فردا پیش‌بینی می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما