طالبان هشدار داد: کسی حق ورود به حریم خصوصی مردم را ندارد

کدخبر: 465610
وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان با اعلام آن‌که با متخلفان و قانون شکنان برخورد خواهد شد به مردم افغانستان اطمینان داد که نیروهای امنیتی حق ندارند در حریم خصوصی آنان مداخله کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، طلوع‌نیوز اعلام کرد، وزارت امر به معروف و نهی از منکر کابینه طالبان به تمامی نیروهای زیر مجموعه خود هشدار داد تا از مداخله و ورود به حریم خصوصی و هرگونه آزار و اذیت مردم خودداری کنند.

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان با اعلام آن‌که با متخلفان و قانون شکنان برخورد خواهد شد به مردم افغانستان اطمینان داد که نیروهای امنیتی حق ندارند در حریم خصوصی آنان مداخله کنند.

محمد صادق عاکف رییس اطلاعات و روابط عمومی وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان گفت: شیخ خالد سرپرست امر به معروف و نهی از منکر بارها  یاد آوری کرده اند که نیروهای امنیتی اجازه ندارند که موبایل‌ و خانه‌های شخصی مردم را بدون اجازه مورد بررسی قرار دهند.  

سرور نیازی کارشناس نظامی افغانستان نیز گفت: رهبری طالبان به نیروهای خود دستور دادد که وسائل شخصی مردم را چک و بررسی نکنند. این یک گام بسیار نیک است و من امیدوار هستم که آهسته آهسته افغانستان به یک صلح، ثبات، ترقی و تعالی گام بردارد.

بلال کریمی یکی از سخنگویان طالبان در مورد رعایت حقوق شهروندان افغانستان گفت که آنها در چارچوب اصول اسلامی به تمام حقوق شهروندان کشور احترام قائل هستند و حقوق همه در این چارچوب محفوظ است.

وی افزود: زنان در حال حاضر در ادارات دولتی از جمله فرودگاه کابل، وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و وزارت آموزش عالی مشغول کار هستند و در صورت نیاز زنان بیشتری در این ادارات جذب خواهند شد.

معاون سخنگوی طالبان اظهار کرد: در حال حاضر در ۱۳۳ دانشگاه خصوصی، زنان در حال تحصیل هستند و ما به جهانیان و مردم افغانستان اطمینان می‌دهیم که متعهد به رعایت تمام حقوق شهروندان خود هستیم و در این مورد توجه جدی داریم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما