این شهرستان، سردترین شهر ایران شد

کدخبر: ۴۶۶۰۹۸
اقتصادنیوز: محمد امیدفر، رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: در شبانه‌روز گذشته، سراب با ۱۹ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر کشور شد.
این شهرستان، سردترین شهر ایران شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد امیدفر روز شنبه با بیان اینکه از لحاظ دمایی تغییرات قابل توجهی طی هفته‌ جاری پیش‌بینی نمی‌شود، اظهار کرد: گرم‌ترین و سردترین شهرهای آذربایجان شرقی در این مدت به ترتیب کلیبر با ۹ درجه بالای صفر و سراب با ۱۹ درجه زیر صفر گزارش شده‌اند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، حداکثر و حداقل دمای تبریز به ترتیب ۲ و هشت درجه‌ زیر صفر بوده و دمای فعلی آن نیز سه درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه افزایش یافته است.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی افزود: بررسی آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده‌ جوی نسبتا پایدار طی امروز است اما تا اواخر هفته‌ جاری سه موج ناپایدار وارد استان شده و موجب بارش‌ برف و مه به طور متناوب خواهند شد.

وی ادامه داد: موج اول شنبه شب وارد شده و تا صبح روز یکشنبه ادامه خواهد داشت اما بارش قابل توجهی از آن انتظار نمی‌رود.

 رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی افزود: موج دوم از یکشنبه شب تا روز دوشنبه در استان فعال بوده و سبب بارش‌های پراکنده برف و مه خواهد شد و موجب لغزندگی سطح جاده‌ها، یخبندان، اختلال در حرکت و کاهش دید می شود.

امیدفر همچنین بیان کرد: موج سوم از سه‌شنبه شب تا بعد از ظهر روز چهارشنبه ادامه دارد که نسبت به دو موج قبلی شدت بیشتری داشته و موجب بارش برف و وقوع مه خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید