هشدار قرمز هواشناسی به کشاورزان و دامداران این استان ها

کدخبر: ۴۶۶۳۹۹
اقتصادنیوز: مدیرکل پایش هواشناسی کشاورزی با هشدار بارندگی شدید در جنوب کشور گفت: کشاورزان نسبت به پاکسازی راه آب مزارع و باغات و ایجاد سیل بند در اطراف مزارع و باغات اقدام کنند.
هشدار قرمز هواشناسی به کشاورزان و دامداران این استان ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود حقیقت گفت: با توجه به شدت بارش در مناطق جنوبی کشور هشدار قرمز هواشناسی صادر شده است که کشاورزان، دامداران  و زنبورداران باید هشدارها را به سبب سیلابی شدن مسیل ها جدی بگیرند.

به گفته حقیقت، طی ۲ تا ۳ روز آینده کشاورزان جنوب، جنوب شرق و شرق هر گونه محلول پاشی و سم پاشی به سبب احتمال رعد و برق را متوقف کنند.

مدیرکل پایش هواشناسی کشاورزی گفت: کشاورزان جنوب و جنوب شرق نسبت به پاکسازی راه آب مزارع و باغات و ایجاد سیل بند در اطراف مزارع و باغات اقدام کنند. 

امروز در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان، فارس، بوشهر، هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی یزد و اصفهان بارش برف و باران همراه با وزش باد داریم.

روز دوشنبه در استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان بارش برف و باران پیش بینی می شود.

پیش از این سازمان هواشناسی اعلام کرده بود که با وجود بارش های مناسب جنوب کشور در هفته آینده میزان کم بارشی در مقایسه با سال قبل کمتر می شود.

بنابر آخرین آمار مجموع بارش از ابتدای سال زراعی تاکنون ۴۸.۷ میلی متر، مدت مشابه سال قبل ۶۹.۹ میلی متر و دوره بلند مدت ۷۳.۲ میلی متر است که این امر کاهش ۳۳.۵ درصدی نسبت به سال قبل و ۳۰.۳ درصدی دوره نرمال نشان می دهد.

آمارها نشان می دهد که از ابتدای سال زراعی، بارش ها در اکثر مناطق نسبت به دوره بلندمدت کاهش داشته است و تنها در استان های یزد، البرز، مرکزی و گیلان افزایش بارش داشتیم که بنابر گزارش سازمان هواشناسی، بارش ها تا پایان فصل زمستان نرمال و کمی بالاتر از نرمال خواهد بود، اما کم بارشی ماه های قبل را جبران نمی کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید