بیانیه مهم کادر سلامت کشور خطاب به رئیس‌جمهور + متن بیانیه

کدخبر: 466920
اقتصادنیوز: کادر سلامت کشور خطاب به رئیس‌جمهور نوشتند: کادر سلامت کشور انتظار دارند که به لحاظ مالی و معیشتی از حداقل‌ها برخوردار بوده و زیر فشار بار تنگناهای معیشتی در رنج و عذاب نباشند و عدالت در مورد آن‌ها اجرا شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، کادر سلامت کشور، درخواست پرداخت فوق‌العاده خاص و تبدیل وضعیت خود را در قالب کارزاری خطاب به رئیس جمهوری مطرح کرد. 

در متن این کارزار که تاکنون به امضای بیش از 50 هزار نفر رسیده، خطاب به «ابراهیم رئیسی» آمده است: 

همان‌گونه که استحضار دارید در دو سال اخیر و همزمان با شیوع بیماری کرونا و مصائب همراه آن، تمام جامعه تحت‌تأثیر این بیماری مرگبار قرار گرفتند. در این میان کادر سلامت کشور (نیروهای بهداشت و درمان) در مواجهه مستقیم با این بیماری مهلک و علی‌رغم همه نواقص و کمبودها، بر اساس رسالت انسانی و مسئولیت حرفه‌ای با ایثار و فداکاری و نثار جان خود از حریم سلامت هم‌میهنان‌شان صیانت کردند و همچون همیشه آرامش آنان را بر امنیت و آرامش خود ترجیح دادند و در این کارزار و مبارزه بیش از هر قشری آسیب دیدند.

آنچه که در این مسیر کادر سلامت را دلگرم نموده و خستگی را از تن آن‌ها می‌زداید، ارزش معنوی و الهی این تلاش جهادگونه است که با هیچ متر و معیار مادی قابل ارزش‌گذاری و جبران نیست. درعین‌حال اما کادر سلامت کشور انتظار دارند که به لحاظ مالی و معیشتی از حداقل‌ها برخوردار بوده و زیر فشار بار تنگناهای معیشتی در رنج و عذاب نباشند و عدالت در مورد آن‌ها اجرا شود، تا بتوانند خدمات شایسته‌تری را به هم‌نوعان خود ارائه کنند. 

 

برخی نهادهای ذیربط مساعدت قابل‌قبول به عمل نمی آورند

در همین راستا در سال جاری دو مطالبه اصلی (پرداخت فوق‌العاده خاص برای همه کادر سلامت با ضریب سه و تبدیل وضعیت نیروهای غیررسمی) را مطرح و مورد پیگیری قرار دادند و مکاتبات لازم را با مسئولین مختلف انجام دادند که در ادامه این پیگیری‌ها حضرتعالی در مراسم روز پرستار دستور فرمودید که این دو مطالبه با قید فوریت مورد بررسی قرارگرفته و به سرانجام برسد، اما علی‌رغم گذشت چندین هفته از آن تاریخ، متأسفانه مسئولین برخی نهادهای ذیربط مساعدت قابل‌قبولی به عمل نیاورده و اقدام موثری انجام نداده‌اند. 

از این رو ما کادر سلامت کشور از حضرتعالی انتظار داریم که پیگیری این مطالبات را مجدداً در دستور کار قرار داده و به مسئولین ذی‌ربط ضرورت همکاری و انجام مساعدت لازم را در این زمینه یادآوری فرمایید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما