توصیه مهم ریابکوف به آمریکا/ خود را برای دادن امتیاز آماده کنید!

کدخبر: 468099
سرگئی ریابکوف در آستانه مذاکرات مربوط به تضمین‌های امنیتی در ژنو به هیئت آمریکایی توصیه کرد که خود را برای دادن امتیاز آماده کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (دوشنبه) و قبل از آغاز نشست با هیئت نمایندگی آمریکا در ژنو، اعلام کرد که مواضع مسکو در مذاکرات مربوط به تضمین‌های امنیتی بسیار قاطع است و طرف آمریکایی بهتر است خود را برای دادن امتیاز آماده کرده باشد.

نووستی گزارش داد، ریابکوف به خبرنگاران گفت: «این طرف آمریکایی است که باید خود را برای سازش آماده کند. طرف روسی با مواضعی کاملاً واضح به اینجا آمده و مواضع ما شامل عوامل متعددی است که به عقیده من، کاملاً قابل درک هستند و بطور دقیق از سوی مقامات ارشد روسیه شکل گرفته و صرفاً در برخوردهای ما هیچ خلل و انحرافی نمی‌تواند بوجود آید.»

این دیپلمات بلندپایه یادآور شد که ایالات متحده سعی دارد تا وضعیت فعالیت شورای مشترک روسیه-ناتو به شرایطی بازگردد که برای طرف روسی غیرقابل قبول است. وی گفت: «آنها (آمریکایی‌ها) مایل هستند تا فعالیت شورای مشترک روسیه-ناتو از سر گرفته شود، ولی به شرایطی و دستورکاری باز گردد که برای ما قابل قبول نیست و بر این تأکید داشته باشد که سیاست روسیه در قبال اوکراین تجاوزکارانه است و مسکو باید وخامت اوضاع را کاهش دهد.»

لازم به یادآوری است که ظهر امروز (دوشنبه) مذاکرات اصلی روسیه و آمریکا درباره تضمین‌های امنیتی در ژنو آغاز شده است. هیئت نمایندگی روسیه در این مذاکرات به سرپرستی سرگئی ریابکوف، متشکل از چند مقام وزارت امور خارجه و وزارت دفاع این کشور است. "الکساندر فومین" معاون اول وزیر دفاع روسیه نیز در جمع هیئت نمایندگی این کشور در مذاکرات با آمریکا حضور دارد. ریاست تیم مذاکره کنندگان آمریکایی نیز بر عهده "وندی شرمن" معاون اول وزیر امور خارجه ایالات متحده است.

بیشتر بخوانید

ریابکوف و شرمن شب گذشته در بدو ورود به ژنو، مذاکرات مقدماتی با یکدیگر انجام دادند. سرگئی ریابکوف رایزنی‌های دوجانبه با همتای آمریکایی خود را عالی، و در عین حال دشوار و کاری ارزیابی کرده و یادآور شد که هرچند مذاکرات آسان نخواهد بود، ولی به نتیجه این مذاکرات خوش‌بین است.

طبق اطلاعات وزارت خارجه آمریکا، خانم وندی شرمن نیز در مذاکرات مقدماتی با همتای روسی خود تأکید کرد که هر ملت مستقلی این حق را دارد که متحدین خود را انتخاب کند. معاون وزیر خارجه آمریکا بار دیگر بر پایبندی واشنگتن به اصل بین المللی استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی و آزادی انتخاب متحدین خود برای هر کشوری، از جمله اوکراین تأکید کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما