بایدن دست به دامن ارتش آمریکا شد

کدخبر: 468852
جو بایدن هزار نفر از پرسنل ارتش را برای کمک به بیمارستان‌های مملو از بیماران کرونایی اعزام می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - مقامات کاخ سفید اعلام کردند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد ۱۰۰۰ نفر از پرسنل کادر درمان ارتش را به ۶ ایالت برای کمک به بیمارستان‌های شلوغ از بیماران مبتلا به سویه امیکرون و جبران کمبود نیرو در این بیمارستان‌ها اعزام کند.

به گزارش العربیه، طبق اعلام کاخ سفید، بایدن در کنار لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا و دی کرسول، مدیر آژانس مدیریت اضطراری فدرال به زودی حاضر شده و درباره جزئیات تیم‌های اعزامی به تاسیساتی که به دلیل افزایش بیماران کرونایی با کمبود نیرو مواجه هستند، توضیح خواهند داد.

تیم‌های اعزامی شامل پزشکان، پرستاران و سایر کادر پزشکی بوده و قرار است به بیمارستان‌های میشیگان، نیوجرسی، نیومکزیکو، نیویورک، اوهایو و رود آیلند فرستاده شوند.

بسیاری از تشکیلات بیمارستانی در آمریکا با مشکل مواجه هستند، زیرا کارکنان آن‌ها همزمان با افزایش تعداد موارد ابتلا به امیکرون در سراسر این کشور، در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

 چندی پیش بایدن اعلام کرده بود که برای حمایت از بیمارستان‌ها در اوایل ژانویه از ارتش کمک خواهد گرفت. تعداد مبتلایان جدید به سویه امیکرون در آمریکا در یک روز به بیش از ۷۸۰ هزار افزایش یافته و تعداد آمریکایی‌هایی که به دلیل کرونا در بیمارستان بستری شدند به رکورد بی‌سابقه‌ حدود ۱۴۲ هزار مورد در یک روز رسیده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما