مایک پمپئو: آمریکا در حال التماس به ایران است

کدخبر: 469025
وزیر خارجه آمریکا گفت به نظر می‌رسد دولت بایدن در حال التماس برای ورود توافق برجام است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان – مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا در سخنانی از با انتقاد از رویکرد دولت کنونی آمریکا در مذاکرات برجام، گفت به نظر می‌رسد دولت آمریکا در حال التماس به ایران است.

مایک پمپئو وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز با انتقاد از رویکرد دولت بایدن گفت کاخ سفید در یک دنیای توهمی زندگی می‌کند که ارتباطی با واقعیت برجام ندارد.

وزیر خارجه سابق آمریکا مدعی شد: به نظر می‌رسد دولت بایدن در حال التماس به ایران برای ورود به توافقی دیگر است که قادر نخواهد بود تا مانع خطرات مرتبط با داشتن سلاح هسته‌ای از سوی ایران شود.

او در ادامه ادعا‌های خود گفت: ما نیازمند توافقی هستیم که به واقع، مانع ایران از غنی سازی هسته‌ای به شیوه‌ای که اسرائیل و آمریکا را تهدید می‌کند، بشویم.

او در بخش دیگری از سخنانش بدون ارائه شواهد و با تلاش برای متهم کردن ایران در حمله اخیر به سفارت آمریکا در بغداد مدعی شد: ما امروز حمله شرورانه ایران را به سفارت ما در بغداد دیدیم. او همچنین با تکرار ادعا‌های سابق خود در خصوص اقدام تروریستی ترامپ در حمله به سردار سلیمانی مدعی شد که سردار سلیمانی تهدیدی برای زندگی آمریکایی‌ها بود و ترامپ بهترین تصمیم را به انجام رساند.

گفتنی است بار‌ها مقامات سابق و کنونی کاخ سفید تلاش کرده اند با اتهام پراکنی علیه کشورمان، حملاتی را که علیه نیرو‌های امریکایی در منطقه به انجام می‌رسد، به ایران منتسب کنند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۴ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات۴ بهمن در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:

از دست ندهید
بلیط هواپیما