تصاویری دیدنی از جشن تولد باشکوه مهدی محقق

کدخبر: 473001
در سالروز تولد مهدی محقق مراسمی به همت رادیو فرهنگ برگزار شد.
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، در سالروز تولد مهدی محقق استاد زبان و ادبیات فارسی، فلسفه و الهیات، مراسمی به همت رادیو فرهنگ یکشنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ در  معاونت صدا مراسمی برای نکوداشت وی برگزار شد.

در این مراسم با حضور مدیران و چهره‌های علمی و فرهنگی از تلاش‌های این چهره علم و فرهنگ ایران تقدیر به عمل آمد.

غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، سرور بختی؛ رئیس موسسه فرهنگی اکو، حسن بلخاری؛ رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، محمود شالویی؛ استاد دانشگاه و رئیس حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام محمود دعایی از اعضای مجمع روحانیون مبارز و سرپرست مؤسسه اطلاعات، وحید جلیلی معاون رییس صدا و سیما در امور فرهنگی، مرتضی امیری اسفندقه؛ شاعر و مشاور شهردار تهران در امور شعر و ادبیات، علیرضا قزوه؛ رئیس دفتر شعر سرود و موسیقی صدا و سیما، علیرضا حبیبی؛ مدیر شبکه رادیویی فرهنگ، و نوش آفرین انصاری؛ همسر علامه محقق و استاد دانشگاه و عضو شورای کتاب کودک از حاضران در این مراسم بودند و درباره شخصیت و جایگاه مهدی محقق در سپهر علمی و فرهنگی ایران سخنرانی کردند.

مهدی محقق، نویسنده، علامه، ادیب، فقیه، مجتهد، نسخه‌پژوه و پژوهشگر تاریخ پزشکی اسلامی، مصحح و شارح کتب ادبی و فلسفی و فقهی، استاد سابق دانشگاه تهران است. او بنیان‌گذار دائرة المعارف تشیع و عضو هیات امنای بنیاد دائره المعارف اسلامی است. وی همچنین مدیر مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه تهران ـ دانشگاه مک‌گیل و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.

جشن تولد ۹۳ سالگی مهدی محقق در رادیو اهدای رادیو به مهدی محقق توسط بهروز رضوی

محقق در ادبیات فارسی و فلسفه و الهیات تخصص دارد و پژوهش در نسخ خطی و فهرست‌نویسی از آثار بزرگانی همچون زکریای رازی و ابن سینا، سمت و سوی پژوهش‌هایش را به علم پزشکی متمایل کرد و همین امر سبب شد در تاریخ علم پزشکی نیز مطرح باشد.

جشن تولد ۹۳ سالگی مهدی محقق در رادیو

جشن تولد ۹۳ سالگی مهدی محقق در رادیو

جشن تولد ۹۳ سالگی مهدی محقق در رادیو

جشن تولد ۹۳ سالگی مهدی محقق در رادیو

جشن تولد ۹۳ سالگی مهدی محقق در رادیو

جشن تولد ۹۳ سالگی مهدی محقق در رادیو

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی