بایدن به کشور‌های آسیایی سفر می کند

کدخبر: 473715
اقتصادنیوز: یک مقام ارشد دولت آمریکا از سفر رئیس‌جمهور این کشور به چندین کشور آسیایی در بهار سال آینده خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد: «ما اولویت‌های زیادی در منطقه اقیانوس آرام داریم و موضوعات بیشتری را در آینده در این باره دنبال خواهیم کرد.»

گفته می‌شود در ماه‌های آینده جو بایدن قرار است با برخی متحدان خود در کشور‌های آسیایی در ژاپن دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود از ارائه جزئیات بیشتر درمورد تلاش‌های دولت بایدن برای عقب راندن چین در آب‌های اقیانوس آرام و نیز دریای جنوبی چین خودداری کرد.

مقامات آمریکایی می‌گویند جو بایدن دعوت برخی کشور‌های آسیایی برای حضور آمریکا در نشست چهارجانبه ژاپن، هند، استرالیا و آمریکا را که قرار است در اواخر بهار برگزار شود پذیرفته است؛ اما هنوز جزئیات این نشست و موضوعات مورد بررسی در حال جمع‌آوری هستند.

به گفته افراد آگاه، نگرانی‌های واشنگتن از پیشرفت‌های چین و کره شمالی در زمینه‌های مختلف از موضوعات اصلی است که قرار است در این نشست مورد بررسی قرار گیرد.

این نشست همچنین ممکن است در ماه مه سال جاری میلادی برگزار شود. ممکن است همزمان با این سفر جو بایدن از کره جنوبی نیز بازدید کند.

این خبر در حالی منتشر شد که کاخ کرملین روز گذشته اعلام کرد برنامه‌ای برای دیدار پوتین با بایدن در ماه‌های آینده وجود ندارد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در این باره تأکید کرد: «در بحبوحه تنش‌های سیاسی میان روسیه و اوکراین، مسکو به هیچ عنوان قصد ندارد تماس‌های بیشتری با مقامات ارشد آمریکا داشته باشد.»

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی