آمریکا جسد سرکرده داعش را شناسایی کرد

کدخبر: 473859
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که جسد القریشی را شناسایی و اعلام کرد داعش نمی‌تواند از ضربه‌ای که دیده عبور کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اعلام کرد که از طریق اثر انگشت و آزمایش دی‌ان‌ای (DNA)، جسد القریشی رهبر گروهک تروریستی داعش را شناسایی کرده است.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: «هدف از این عملیات پایان دادن به رهبری القریشی در گروه داعش بود و این هدف محقق شد.»

این بیانیه می افزاید: «هیچ‌کس را در عملیات شب گذشته بازداشت نکرده‌ایم. عوامل مختلفی زمینه انجام عملیات را فراهم کرد که از جمله آن اطمینان از درستی اطلاعاتمان بود.»

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه خود تأکید کرده است که داعش به آسانی و به زودی نمی‌تواند از این ضربه‌ای که دیده عبور کند.

عصر امروز، پنجشنبه جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که در جریان عملیات روز گذشته ائتلاف بین‌المللی در شهر ادلب سوریه، سرکرده داعش به هلاکت رسیده است.

پیش از این نیز منابع خبری از کشته شدن «عبدالله قرداش» موسوم به «ابوابراهیم القرشی» سرکرده گروه تروریستی داعش در جریان این عملیات نظامی که در آن نیرو‌هایی از سرویس اطلاعاتی عراق در شهر ادلب سوریه شرکت داشتند، خبر دادند.

برای تأیید مرگ سرکرده داعش، آزمایش دی‌ان‌ای انجام شد. به گفته مقامات آمریکایی، در میان کشته شدگان عملیات ادلب ۳ فرد دیگری نیز کشته شدند که خانواده القریشی هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی