این خانه در ۶ دقیقه ناپدید می‌شود + فیلم

کدخبر: 474262
اقتصادنیوز: یک معمار اسپانیایی توانست در منطقه جنگلی مونتاگوت خانه‌ای بسازید که به کمک یک سیستم هیدرولیک شش متری، تنها در شش دقیقه از زمین بیرون بیاید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک معمار اسپانیایی با فناوری‌های ساده توانسته خانه‌ای بسازد که در عرض ۶ دقیقه پیدا و پنهان می‌شود.

خانه‌ای پنهان روی زمین که می‌تواند به جلوگیری از سرقت کمک کند. این اثر معمار اسپانیایی میکل سوبیراس است که طرح خود را در منطقه جنگلی مونتاگوت انجام داد.

به گزارش TRT، این خانه می‌تواند تنها در شش دقیقه از زمین بیرون بیاید و این قابلیت به لطف یک سیستم هیدرولیک شش متری است که باعث می‌شود خانه بالا بیاید. معمار این خانه در مصاحبه‌ای گفت: "بهترین راه برای محافظت زمانی است که در زیر زمین هستید و این کار با فناوری‌های بسیار ساده قابل انجام است." این ساختمان که در کوهپایه‌ها ساخته شده «EXIT» نام دارد.

این ساختمان به منظور سازگاری با طبیعت به این شکل ساخته شده و معمار این ساختمان گفته که این خانه به گسترش طرح چشم‌انداز پایدار کمک می‌کند و در واقع با آسانسوری که برای آن تعبیه شده، باعث می‌شود از مناظر طبیعی لذت ببرید. ساختمان هر زمان لازم باشد از دید پنهان می‌شود. این ساختمان برای ما امکان پنهان شدن را هم فراهم می‌کند.

در ادامه ویدئویی از این خانه را مشاهده می‌کنید:

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از بازار ارز، سکه و طلا؛

    اقتصادنیوز : قیمت دلار در صرافی ملی و بازار ارز متشکل امروز آرامش نسبی را تجربه کردند اما قیمت سکه و قیمت طلا بالا رفت.

از دست ندهید
فلای تودی