حقیقت پور: سعید جلیلی عقب نشینی کرد/ بعد از مذاکرات، تکلیف FATF هم مشخص می‌شود

کدخبر: 474381
منصور حقیقت‌پور گفت: آقای جلیلی دید ، مخاطب خاصی ندارد و به همین دلیل از مواضعش عقب‌نشینی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، سعید جلیلی این‌روزها حاشیه‌ساز شده است؛ چند روز پیش بود که گفته شد، او نامه‌ای 200صفحه‌ای برای رهبر انقلاب ارسال کرده و در آن به تندی علیه سیاست خارجی دولت رئیسی و نحوه مذاکرات هسته‌ای انتقاد کرده است اما روز گذشته بود که یکی از اعضای دفترش نامه مورد بحث را تکذیب کرد.

منصور حقیقت‌پور، فعال و تحلیلگر سیاسی، درباره این موضوع گفت: «آقای جلیلی باید این میزان ادراک را داشته باشد که مطالب خارج از اراده ملی را مطرح نکند. او نباید آهنگ جدایی از خواست جمعی مردم را کوک کند. من نمی‌دانم واقعا این نامه را آقای جلیلی نوشته یا نه اما به هر حال شخصا با افکار او به خوبی آشنا هستم و می‌دانم درباره برجام و موضوع هسته‌ای چه‌طور فکر می‌کند. کاملا به یاد دارم که در کمیسیون امنیت ملی مجلس و کمیسیون برجام چه صحبت‌هایی را مطرح می‌کرد و به هر حال زمانی هم مسئولیت تیم مذاکره‌کننده ایرانی را برعهده داشت که البته به هیچ‌نتیجه‌ای نرسید».

او ادامت داد: «آقای جلیلی با نوع تفکراتی که دارد، شاید برای برخی قطبی سیاسی محسوب شود. او سعی کرد با طرح این نامه اخیر افکار عمومی جامعه را ارزیابی کند و ببیند که مردم به تفکرات او روی خوش نشان می‌دهند یا نه که دید نه مخاطب خاصی ندارد و به همین دلیل از مواضعش عقب‌نشینی کرد و حالا نامه تکذیب می‌شود. ای‌کاش آقای جلیلی در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر کنار نمی‌رفت تا مشخص می‌شد که بیش از 300-200 هزار رأی ندارد».

جلیلی عقب‌نشینی کرد

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «اساسا تیم مذاکره‌کننده با دستورالعمل مشخصی ادامه کار می‌دهد و یک نفر حتی رئیسی‌جمهور در این موضوع تصمیم‌گیرنده نهایی نیست و همه تصمیمات در شورای عالی امنیت ملی گرفته می‌شود و رهبری معظم هم راهبردها را تعیین کرده‌اند. بنابراین همه چه آقای جلیلی و چه هر فرد دیگری باید از تصمیمات این شورا حمایت کنیم و باید با هارمونی گوش‌نوار همگرایی ملت برای رسیدن به روزهای بهتر هماهنگ شویم».

حقیقت‌پور در پایان درباره اینکه آیا در آینده FATF هم پذیرفته می‌شود یا خیر، گفت: «پله پله؛ باید صبر کنیم. من تصور می‌کنم بعد از به نتیجه‌رسیدن مذاکرات تکلیف FATF هم مشخص می‌شود. اکنون رفته‌اند با کره‌ای صحبت کرده‌اند که هفت‌میلیارد دلار ایران آزاد شود. خب اگر قرار به آزادشدن این پول‌ها باشد، کره از چه مسیری می‌تواند منتقل کند؟ حتما آقایان فکر آنجا را هم کرده‌اند و می‌دانند که در نهایت باید FATF را هم بپذیریند».

تیتر یک
  • افت ۱.۵ درصدی ارزش بازار رمزارزها

    اقتصادنیوز : نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال محدود شده و بیت کوین در حدود قیمت ۳۰ هزار دلار معامله می شود. اتریوم هم…

از دست ندهید
فلای تودی