مضرترین غذاها برای سلامتی انسان که نمی دانستید

کدخبر: 474542
در این گزارش ۸ مورد از مضرترین غذاها برای سلامتی آمده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازسلامت نیوز، آنجلا لاگو، متخصص تغذیه، می گوید که غذاهای سرخ کرده از جمله مضرترین غذاها برای سلامتی بوده و نباید قوت غالب هیچکس باشد. غذاهای سرخ کرده، چربی، نمک و کالری بیشتری دارند که همگی برای سلامتی قلب مضر هستند و همچنین می توانند باعث چاقی مفرط شوند.

۲- چیپس

آندره‌آ پُل، پزشک و مشاور تغذیه می گوید که چیپس سیب زمینی به چند دلیل ناسالم است: «مواد مغذی شان پایین و چربی و سدیم شان بالاست. اشخاصی که سلامتی شان برایشان اهمیت دارد باید از چیپس دوری کنند.»

۳- شکر افزوده

اگر در قسمت اطلاعات غذایی، «شکر افزوده» به چشم تان خورد، قید آن غذا را بزنید. آندره‌آ پل می گوید: «ارزش غذایی شکر افزوده صفر است و در تحقیقات پزشکی مشخص شده که خطر چاقی مفرط و بیماری های مرتبط با سوخت و ساز را افزایش می دهد.»

او ادامه می دهد: «می توانید شکر افزوده را با میوه یا شیره که شاخص قند پایین تری دارد و دارای مواد مغذی است، جایگزین کنید.»


۴- روغن های فرآوری شده

آریکا هوشایت، متخصص تغذیه Paloma Health می گوید: «روغن های فرآوری شده نظیر روغن هسته انگور، سویا، کانولا برای سلامت مضر هستند و باید از آن ها دوری کرد. این بدین خاطر است که در حین فرآوری، تحت حرارت های بسیار بالا قرار می گیرند و این کار روغن ها را اکسیده می کند.»

باید سعی کنید کمتر از این نوع روغن ها استفاده کنید و در عوض از میوه و سبزیجات استفاده کنید چرا که سرشار از آنتی اکسیدان هستند.


۵- چربی های هیدروژنه

این دسته از چربی ها در بسیاری از غذاهای بسته بندی شده و فست فودها وجود دارند. پُل می گوید: «پژوهش ها نشان داده که چربی های هیدروژنه نرخ مرگ و میر را افزایش می دهند. این چربی ها هیچ مزه ای به مواد غذایی اضافه نمی کنند و تنها هزینه ها را برای تولیدکننده کاهش می دهند. مثلاً بعضی برندهای کره بادامی زمینی متاسفانه حاوی این نوع چربی ها هستند.»

۶- کربوهیدرات تصفیه شده

کربوهیدرات تصفیه شده شامل نان سفید، برنج سفید، پاستا، شیرینی، پیتزا و خیلی چیزهای دیگر می شود. این اقلام خوراکی دارای شکر بالا بوده و باعث چاقی می شوند. محصولات غلات فرآوری و تصفیه شده اغلب خالی از فیبر بوده و بر سلامت روده تاثیر منفی می گذارند.


۷- سوسیس برای صبحانه

مصرف گوشت فرآوری شده با بیماری قلبی کرونری (CHD) رابطه مستقیم دارد. ریزان شالی، پزشک و متخصص تغذیه مراجعانش را ترغیب می کند که هر نوع گوشت فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنند، به خصوص از وعده ی صبحانه.


۸- گوشت فرآوری شده

باید از سوسیس، هات داگ، سوسیس و کالباس بالونی، گوشت گاو خشک شده، پپرونی و چیزهایی از این قبیل تا حد امکان پرهیز کرد چرا که این غذاها از مضرترین غذاها به حساب می آیند. لاگو می گوید: «سازمان جهانی بهداشت گوشت فرآوری شده را به عنوان یکی از مهم ترین عاملان کارسینوژن یعنی سرطان زا معرفی کرده است.»

او ادامه می دهد: «مطالعات نشان داده است که احتمال این که اشخاصی که گوشت فرآوری شده زیادی مصرف می کنند، دچار فشار خون، بیماری قلبی و بیماری مزمن انسدادی ریه شوند بالاست.»

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی