تجمع گسترده معلمان در اعتراض به عدم اجرای طرح رتبه‌بندی+تصویر

کدخبر: 477403
اقتصادنیوز: شماری از فرهنگیان در استان های مختلف کشور در اعتراض به عدم اجرای طرح رتبه بندی معلمان در مقابل ادارات آموزش و پرورش استان خود تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی خود شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، جمعی از معلمان در شهرهای مختلف کشور برای اجرای طرح رتبه‌بندی و بهبود وضعیت معیشت خود در مقابل ادارات آموزش و پرورش استان خود تجمع کردند.

شماری از معلمان صبح امروز 30 بهمن ماه در استان‌های مختلف کشور در مقابل ادارات آموزش و پرورش تجمع و خواستار تسریع در تعیین تکلیف لایحه رتبه‌بندی و رسیدگی به مشکلات معیشتی خود شدند. توجه یکسان به حقوق معلم‌های شاغل و بازنشسته از جمله مهمترین مطالبات معترضین به طرح رتبه بندی است.

در استان‌های قم، کرمانشاه، گیلان، البرز، آذربایجان غربی، کرمانشاه، مازندران، لرستان، خراسان رضوی، کردستان، یزد، خراسان شمالی، خوزستان، ایلام، مرکزی، همدان، اصفهان، اردبیل، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان معلمان با در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعارهایی خواستار اجرای عدالت و برخورد صادقانه دولت و مجلس شورای اسلامی با قشر فرهنگی شدند و حل مشکلات اقتصادی و معیشتی خود را مطالبه کردند.

در استان فارس و در شهر شیراز حدود 400 نفر از فرهنگیان با در در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی معلمان شدند. گفتنی است جمعیت تجمع کنندگان در شیراز نسبت به موارد مشابه در ماه‌های گذشته کاهش قابل توجهی داشته است.

SGrO4xP1Cn9w

در شهرستان مریوان استان کردستان معلمین با تجمع مقابل آموزش و پرورش اعتراض خود را در رابطه با تبعیض در پرداخت کارکنان دولت اعلام کردند و از مجلس خواستند نسبت به اصلاح اساسی این مشکل اقدام جدی انجام دهد.

در کرمانشاه حدود ۱۵۰ نفر از معلمان در اعتراض به وضعیت رتبه بندی معلمان مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع کردند. حاضران در این تجمع با شعارهایی مانند «مسؤول کدگذاری باید بیرون بیایی»، «مطالبات حل نشه، کلاسا تعطیل میشه» اعتراض خود را به عدم اجرای لایحه رتبه بندی اعلام کردند.

در همدان معلمان بازنشسته با دادن شعارهایی چون «ما بازنشستگانیم، از یاد رفتگانیم» نسبت به فاصله حقوق خود با معلمین شاغل اعتراض کردند و خواسار توجه جدی مجلس و دولت شدند.

در استان یزد نیز حدود 250 معلم در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه بندی معلمان تجمع کرده و با سردادن شعارهایی در راستای عدالت آموزشی خواستار بهبود خدمات حمایتی از معلمین شدند.

در استان کردستان معلمان با تجمع در ادارات آموزش و پرورش مرکز استان و برخی شهرستان‌ها خواستار اجرای کامل رتبه‌بندی، اجرای کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان، اجرای اصل 30 قانون اساسی شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی